Demirtaş Başkanlığında Dinamik Denetim Süreci Toplantısı Yapıldı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "Dinamik Denetim Süreci" konulu toplantı gerçekleştirildi.

Demirtaş Başkanlığında Dinamik Denetim Süreci Toplantısı Yapıldı
 İçişleri Bakanlığının Kovid-19 tedbirlerine yönelik gönderdiği "Dinamik Denetim Süreci" konulu genelge kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre Düşük Risk Grubunda olan Mardin’de, kontrollü normalleşme döneminde yapılacak denetimler ve alınacak ek tedbirler Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında masaya yatırıldı.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve Bakanlıkların koordinesinde koronavirüs ile mücadelede başarılı çalışmaların gerçekleştirildiğini vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, Mardin’de koronavirüs mücadelede elde edilen başarıda emeği geçen başta büyük fedakarlık örneği gösteren sağlık çalışanlarına olmak üzere, Vali Yardımcılarına, Kaymakamalara, Belediye Başkanlarına, güvenlik güçlerine ile tüm kamu kurum ve kuruluş müdürlerine teşekkür etti.

 

Kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte koronavirüsle mücadelede dinamik bir sürecin başladığını hatırlatan Vali Demirtaş, “Tüm dünya büyük bir felaket ile karşı karşıyaydı şimdi çok şükür başta ilimiz olmak üzere tüm ülkede yavaş yavaş dinamik bir sürece geçtik. Bu virüsün azaldığını ama bu azalmanın tekrar bir ivme kazanmaması için herkesin çok duyarlı olması gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarımız ile yaptığımız denetimlerimize ek olarak sivil toplum örgütlerimizde katılacak. Denetimleri yakinen takip edeceğiz. Düşük riskli kategoride kalmak için tedbirlerimizi artırarak yoğunlaştıracağız. Tedbirleri tavizsiz olarak gerçekleştireceğiz çünkü bu noktaya kolay kolay gelmedik.” dedi.

 

Vali Demirtaş’ın başkanlığındaki toplantıya; Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Vekili Muhittin İlker Emir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri katıldı.

 

Toplantı, Mardin’de bugüne koranavirüs ile mücadelede yürütülen çalışmaların sunumu ve denetim sürecine ilişkin gerekli planlama ile koordinasyonun sağlanması hususunda karşılıklı görüş alışverişin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 11:55

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER