İki Aile Arasındaki Dargınlık Barış Yemeği ile Sona Erdi

Bozuk ve Adın aileleri arasında 3 yıldır süren husumet Kaymakam /Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe Ak Parti ilçe Başkanı Bülent Şahin ve Kanaat Önderleri Hacı Şerif Karahan ile Mecit Çeçen katılımıyla düzenlenen barış yemeği ile noktalandı.

İki Aile Arasındaki Dargınlık Barış Yemeği ile Sona Erdi
 

Bozuk ve Adın aileleri kendileri için düzenlenen barış yemeğinde Kaymakam /Belediye Başkan V. Hüseyin Çam ile Kızıltepe Ak Parti ilçe Başkanı Bülent Şahin ve Kanaat Önderleri Hacı Şerif Karahan ile Mecit Çeçen katılımıyla aralarındaki kırgınlığı sona erdirdi.

Barışa şahitlik etmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Çam: “Bu barışa şahitlik eden Şerif amcaya ve tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Yunus bir dizesinde diyor ki; Gönül Çalab'ın tahtı Çalap gönüle bahdı, İki cihân bed-bahtı eğer gönül yıktın ise. Burada Çalab’dan kasıt Allah’tır. Onun için gönül Allahın evidir eğer o gönülü yıkarsak hem bu dünyamız hem de sonsuz olan diğer dünyamızın perişan olacağını bize bu güzel dizelerde belirtiyor. Onun için bu 'Allah'ın Evi' olan gönülleri yapanlara çok ama çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki duamızda şudur; gönüller yıkmayalım, gönüller yapmaya gayret edelim. Biz bugünkü barışa şahidiz, inşallah bu iki aile arasındaki bu barış sonsuza kadar devam eder ve husumetli olan ailelerimize de diğer ailelerimize de örnek olur diyorum. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 15:04

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER