Dilek Çam Kızıltepe Başak FM'de "Kadına Dair" Programına Konuk Oldu

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın Eşi Dilek Çam, Kızıltepe Başak FM'de "Kadına Dair" Programına katılarak ilçemizde kadınlarımız için yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında söyleşide bulundu.

Dilek Çam Kızıltepe Başak FM'de
 

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın Eşi Dilek Çam 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’n de katıldığı radyo programında ilçede kadınlara yönelik yapılan çalışmalardan bahsetti. Aynı zamanda Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı olan Dilek Çam, Mezopotamya Çilek Bahçeleri projesinden bahsetti. Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatif işbirliği ile hazırlanan, GAP idaresi tarafından çilek üretiminde desteğe hak kazanan Mezopotamya Çilek Bahçeleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Kızıltepe Gönül Elçilerinin kadınlara yönelik yaptığı çalışmalara da değinen Çam: “ Kadın mutluysa ailesi de mutludur. Bizler bunun bilinciyle kadınlarımızı mutlu etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde güvenlik güçlerimiz, sağlık çalışanlarımız ve yaşlılarımız için de birçok çalışmaya imza attık diyen Dilek Çam: “ Bizler bu süreçte dışarıya çıkamadık sağlık çalışanlarımız ve güvenlik güçlerimizde evlerine gidemediler. Evlerinden uzakta kaldılar. Kızıltepe Gönül Elçileri olarak bizlerde onlar için evlerimizde pasta, börek ve kurabiye yaparak onlara ulaştırdık. Onları mutlu etmek istedik” ifadelerinde bulundu.

Yapılacak olan projelerden de kısaca bahseden Çam, güzel çalışmaların olacağının sinyallerini verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 09:51

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER