Sokak Hayvanları’nın İhtiyaçları Gideriliyor

Kızıltepe Belediyesi Veteriner Hekimi ve zabıta ekipleri, sokak hayvanları yaşam alanlarına mama bırakıp sağlık kontrollerini gerçekleştirdi.

Sokak Hayvanları’nın İhtiyaçları Gideriliyor
 

Koronavirüs salgını sebebiyle restoran ve kafeterya gibi işletmelerin kapanması, vatandaşların da "Evde Kal" çağrılarına uymasıyla yiyecek bulması zorlaşan sokak hayvanları unutulmadı. Kızıltepe Belediyesi Veteriner Hekimi ve zabıta ekipleri, sokak hayvanlarının yaşam alanlarına mama bırakıp sağlık kontrollerini yaptı.

Sokak hayvanlarının yoğunlukta olduğu park, bahçe gibi yaşam alanlarına mama ve su dağıtımı gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca daha önce sokak hayvanları için ilçenin 6 noktasına kurulan 12 yemlik de kontrol edilerek mama takviyesi sağlandı. Bu yemliklerin düzenli aralıklarla kontrol edildiğini belirten ekipler, gerekli takviyelerin yapıldığını söyledi.

Sokak hayvanları ile yakından ilgilenen ekipler, hasta olanları veteriner eşliğinde toplayarak tedavileri yapılmak üzere Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına teslim etti. Barınağa teslim edilen hayvanların sağlık çalışanları tarafından bakımları titizlikle yürütülerek, tedavisi tamamlanıp sağlığına kavuşan sokak hayvanları alındığı yere geri bırakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 15:03

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER