Vali Demirtaş İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

Demirtaş, Savur, Mazıdağı ve Derik İlçelerinde incelemelerde bulundu..

Vali Demirtaş İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor
 Vali Demirtaş İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile birlikte Savur, Mazıdağı ve Derik İlçelerinde yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

İlk durağı Savur ilçesi olan Vali Mahmut Demirtaş, burada Akar Tekstil’i ziyaret ederek 950 vatandaşa iş imkânı sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar'dan fabrika hakkında bilgiler aldı.

Savur Kaymakamı Bayram Türker ile beraber ilçede yapımı tamamlanan İlçe Stadyumu ve Kapalı Spor Salonunda incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, buradan Mazıdağı ilçesine geçerek Eti Bakır A.Ş Fosfat Tesisleri hakkında Genel Müdür Ahmet Emre Kayışoğlu’ndan bilgiler aldı.

 

Mazıdağı Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan ile birlikte ilçede yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Demirtaş buradan da Derik ilçesine geçerek Derik Kaymakamı Hicabi Aytemür ile birlikte ziyaretlerini sürdürdü.

 

Vali Mahmut Demirtaş Derik zeytininin markalaşması için zeytin fidanlarının yetiştirildiği fidan üretim tesisine de uğradıktan sonra ziyaretlerine son verdi.

 

Mardin’de istihdam sağlayan işletmeleri önemsediklerini belirten Vali Demirtaş;‘’İlimizde önemli oranda istihdam sağlayan işletmelerimiz mevcut. Savur İlçemizde kurulan tekstil fabrikamızda 950 vatandaşımız çalışmakta. Sonraki etaplarda bu sayı 2500 kişiyi bulacak. Yine Mazıdağı ilçemizde Fosfat fabrikasında 1480 vatandaşımız buradan evine ekmek götürüyor. İlimizde kurulacak ikinci organize sanayi bölgesi ve yine Midyat ilçemizde kurulacak olan OSB ile birlikte ilimizdeki işsizliği büyük ölçüde bitirmeyi hedefliyoruz. İlçelerimizde Kaymakamlarımızın ve Belediye Başkanlarımızın yapmış olduğu güzel işlere şahit oluyoruz. Bu durum da bizleri fazlasıyla sevindiriyor. Güzel şehrimiz olan Mardin’imiz için hiç durmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ Diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 12:11

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER