banner113

Kızıltepe’de Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından Kızıltepe Belediyesi yollarda önlem alarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyenin tüm personeli sahada çalışırken tuzlama çalışması ve kar küreme çalışmasının yanında engelli ve tek başına yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 12 bin kişilik yemek pişirilerek dağıtımı yapılıyor.

Kızıltepe’de Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Zabıta ekipleri, sokak hayvanları için kentin farklı noktalarına yem bırakırken Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, çalışmaları yakından takip ediyor.
İlçede etkili olan kar yaşına en çok çocuklar sevindi. Bazı vatandaşlar bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirirken dışarı çıkan çocuklar ise kartopu oynadı.
Eğitime ara verildi
Kar yapışı nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe ilçemizde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle 19.01.2022 tarihinde eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerimiz 19.01.2022 Çarşamba günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır.” dedi.
Tuzlama çalışması ve kar küreme işlemi gerçekleştiriyor
Kızıltepe Belediyesi, kar yağışının ardından mahallelerde karla mücadele çalışması başlattı. Kar yağışı nedeniyle vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için oluşturulan karla mücadele ekipleri, temizleme çalışmalarına başladı. Ekipler greyder, kamyon ve tuzlama aracı ile çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Ekipler yollarda oluşabilecek buzlanmayı önlemek için aralıklı olarak tuzlama çalışması ve kar küreme işlemi gerçekleştiriyor. Yolların açık kalması amacıyla karla mücadele ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız olarak devam edecek.
Yoğun kar ve buzlanma uyarısı
Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilçe genelindeki yollarda incelemelerde bulunarak vatandaşlara yoğun kar ve buzlanma uyarılarında bulundu.
Kaymakam Çam,  “Değerli Kızıltepeli Hemşehrilerim; Olumsuz hava koşullarından dolayı trafikte dikkatli olmanızı, kış lastiği olmayan araçlarla ve zorunlu olmadıkça özel araçlarla yola çıkmamanızı rica ediyorum. Ekiplerimiz karla mücadele konusunda çalışmalarını aralıksız devam ettiriyorlar.” dedi.
Sokak hayvanlarına yem verildi
Yoğun kar ve soğuğun etkili olduğu şehirde sokak hayvanları da unutulmadı. Zabıta ekipleri tarafından sokak hayvanları için hazırlanan su ve yemleri kentin çeşitli noktalarına bırakıldı.
İhtiyaç sahibi vatandaşlar unutulmadı
Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Kızıltepe Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini sıcak yemek ile ısıtıyor.
Engelli, tek başına yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere Kızıltepe Öğretmenevinde 12 bin kişilik yemek hazırlatıldı. Hazırlanan sıcak yemek 50 kişilik ekiplerle muhtaçların evlerine bırakılıyor.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER