Kızıltepe Spor Lisesi Kadın Hentbol Takımı İlk Maçından Galip Ayrıldı

Hentbol Türkiye Kadınlar 1 Ligi'nde Kızıltepe Spor Lisesi Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı Gaziantep Oğuzeli Spor Kulübü Kadın hentbol takımını 30-24 sonuçla yenerek sezona galibiyetle başladı.

Kızıltepe Spor Lisesi Kadın Hentbol Takımı İlk Maçından Galip Ayrıldı

Türkiye Hentbol Federasyonu 2021-2022 sezonu bu hafta oynanan maçlarla başladı. Hentbol Türkiye Kadınlar 1 Ligi A grubunda mücadele eden Kızıltepe Spor Lisesi Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı sezonun ilk maçında konuk ettiği Gaziantep Oğuzeli Spor Kulübü Kadın Hentbol takımını 30 -24 yenerek sezona kendi saha ve seyircisi önünde galibiyetle başladı. Maçın ilk devresi de 13-10 ev sahibi Kızıltepe’nin lehine sonuçlandı.

Kızıltepe Atatürk Spor Salonunda oynanan ve Saha Hakemliklerini Galip Uzun - Abdurrahman Sefa Doğan’ın yaptığı maçta Kızıltepe Spor lisesi oyuncusu Kıymet Coşgun 14 gol ile takımına katkı sunarken onu 7 gol ile Ruken Arı takip ederken rakip takımda Tuğçe Avcı 10 gol ile takımına katkı sundu. Kızıltepeli hentbolcu Coşgun attığı 14 gol ile gol krallığında haftayı 14 gol ile kapatan 3 sporcu içerisinde yer aldı.

Kızıltepe Spor Lisesi Spor Kulübü Kadın Hentbol takımı sezonun ikinci maçını 17. Ekim 2021 tarihinde Mersin B.B. Kadın hentbol takımı ile karşılaşacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 09:19

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER