Mardin’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. Yılı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

Mardin’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Mardin Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, 70. İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, kurum müdürleri, daire başkanları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Törende siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, bayraklar yarıya indirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programında, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığından Yüzbaşı Mikail Güleç ile Oktay Yaşar Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Rüstem Büyük günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı ve şiirler okundu.

Atatürk'ün sinevizyon ile anlatıldığı programda slayt gösterimi ile dünya liderleri ve dünya basınının Atatürk hakkındaki düşüncelerine ve yazılarına yer verildi. Program, öğrencilerin "Mustafa Kemal Atatürk Oratoryosu" ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 00:13

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER