Has simit evi 40. Şubesi Mardin’de açıldı.

Has simit evi 40. Şubesi Mardin’de yoğun bir katılımla açıldı.

Has simit evi  40. Şubesi Mardin’de açıldı.
İş adamı Halit Özdemir'in sahip olduğu Has simit evinin açılışına Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın yanı sıra Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşi, İl jandarma komutanı Halil şen,Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, İl Müftüsü İsmail Çiçek, İl Milli eğitim müdürü Yakup Sarı, Dika Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, Sivil toplum başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, Son yıllarda Mardin’de oluşan turizm potansiyeli ile birlikte iş adamlarının tarihi kentte yatırım pyapmak için fırsat kolladıklarını söyledi.

Yaman,” Mardin farklı kültürleri ve dilleri ile dünya turizminin ilgisini çekiyor. Bu yıl Mardin’i yaklaşık 4 milyon yerli yabancı turist ziyaret etti. Buda Mardin ekonomisine büyük katkı sağlıyor.  Burada önemli bir yatırım gerçekleşti. Kendilerini kutluyorum. Hayırlı olsun”dedi.

30 kişiyi istihdam ettik

İş adamı Halit Özdemir yaptığı açıklamada ise, Hatırı sayılır bir yatırımı Mardinli vatandaşlarımızın hizmetine sunduklarını ifade etti.

 Özdemir,”  Mardin Kalesi ve Mezopotamya manzaralı 4 katlı  ferah mekânımızda unlu mamüllerimizin üretimini yapacağız. Aile yerimiz mevcuttur. Mardin ilimize gelecek olan yerli ve yabancı turistlerimize kahvaltı hizmeti sunacağız. 30 kişi istihdam ediyoruz. 200 kişi ağırlayacak kapasiteye sahip mekana sahibiz. Has simit evi kapalı alanlarıyla ferah, nezih atmosferi, konforlu dekorasyonu, sıcak ortamı, zengin menüsü ve uygun fiyatları ile değerli Mardin’lilerin hizmetindedir. İş yerimizde simit, börek, tatlı, tuzlu kurabiye, sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra, birçok tatlar da yer alıyor. Herkesi bu güzel mekana davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 00:15

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER