Mardin Kodlama Merkezine Yoğun Talep

Mardin Büyükşehir Belediyesi, "Kodlamardin" Merkezi’ne 6 gün içerisinde 230 öğrenci kayıt başvurusu yaptı.

Mardin Kodlama Merkezine Yoğun Talep

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bağlı "Kodlamardin" Merkezinde robotik kodlama eğitimleri devam ediyor. Eğitimler kapsamında yaklaşık 6 gün içerisinde 230 öğrenciyle rekor başvuru aldı. Kayıt yaptıran öğrenciler, robotik kodlama sistemini öğrenerek geleceğin bilimine ışık tutan dahiler olmak için var güçleri ile çalışıyor.

Kodlamardin Merkezi birim sorumlusu Ahmet Özkan, Kodlamardin Merkezinde eğitimlere katılan 8-14 yaş arası öğrencilerinin robotik kodlamayı öğrendiğini belirterek, “Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Halk Eğitim merkezinin koordineli çalışmasıyla belediyemizin Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bağlı olan "KodlaMardin" merkezinde 25 Ekim tarihinde itibaren yeni kayıtlar almaya başladı. Robotik kodlama merkezimizde 3 Kasım tarihinden itibaren Artuklu Halk Eğitim Merkezinden gelen uzman bilgisayar mühendisi ve bilişim teknolojileri eğitmenleri tarafından 8-14 yaş aralığındaki öğrencilere robotik kodlama eğitimi vermektedir” dedi.

-6 günde 230 başvuru

Özkan, şunları söyledi: “Merkezimize 6 gün içerisinde 230 kayıt öğrencimiz kayıt yaptı. Sayın Valimiz Mustafa Yaman’ın yeniden göreve gelmesinden bu yana Mardin merkez ve 10 ilçemiz ile kırsal mahallelerde eğitim gören 784 öğrenci merkezimizi ziyaret etti. Kodlamardin Merkezine öğrencilerin ziyaretleri yoğun bir şekilde sürürken eğitimlerden faydalanmak isteyen öğrencilere yönelikte kayıtlarımız sürüyor. Çocuklarını kayıt ettirmek isteyen veliler Kodlamardin Merkezi, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Halk Eğitim Merkezinin internet sitelerini ziyaret ederek duyurular kısmından kayıt yaptırabilirler”

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 20:09

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER