Dicle Elektrik, Dağıtım Sektörünün İlk ARGE Merkezini Kurdu

Dicle Elektrik, Türkiye genelinde dağıtım hizmeti veren 21 elektrik şirketi arasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) Merkezi açma izni alan ilk dağıtım şirketi oldu.

Dicle Elektrik, Dağıtım Sektörünün İlk ARGE Merkezini Kurdu

Hemen Harekete Geçti

Özelleştirme sonrasında hizmet verdiği illerde enerji kalitesi ile birlikte müşteri memnuniyetini artırmak için özellikle teknolojik yatırımlara ağırlık veren Dicle Elektrik Dağıtım, bu doğrultuda bir Ar-Ge merkezi açmak için kısa süre önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurdu. Başvuru olumlu sonuçlandı ve söz konusu merkez kuruldu. Böylece Dicle Elektrik, 21 şirket arasında AR-Ge merkezi kuran ilk elektrik dağıtım şirketi oldu.

Ar-Ge merkezini açan enerji şirketi, kronikleşen kayıt dışı elektrik kullanımını önleyerek müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebilmek için 65 milyon lira değerindeki 4 projeyi hayata geçirmek üzere zaman geçirmeden harekete geçti.

 

65 Milyonluk 4 proje

Ar-Ge Merkezi kuran ilk elektrik dağıtım şirketi olan Dicle Elektrik Dağıtım, zaman geçirmeden oluşturduğu merkezde 1.521.500 bütçeli Atlas Projesi, 40.000.000 bütçeli Yatay Sayaç Projesi, 16.540.000 bütçeli Dijital Dönüşüm Projesi ve 7.000.000 bütçeli Saha Yönetim Sistemi (SYS) projesi ile ilgili çalışma başlattı.

Söz konusu projeler, bölgeye has teknik, kültürel, sosyal ve coğrafi kriterlere uygun şebeke analiz, tasarım ve yönetimi, akıllı ölçüm sistemleri analiz, tasarım ve yönetimi, kesinti analiz, tasarım, yönetimi, iş gücü yönetimi, enerji talep ve tüketim analizi, yönetimi, varlık yönetimi, yatırım analiz, tasarım ve yönetimi ve entegrasyonu içeriyor.

Söz konusu projelerin tamamlanması ile arıza kaynaklı kesintilere hızlı müdahalenin yanında, kayıt dışı kullanımı önlemek ve kesinti süresini kısaltmaya kadar birçok konuda tüketicilere fayda sağlayacak.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 09:29

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER