banner113

Kızıltepe’deki Marketlere Fahiş Fiyat Denetimi Yapıldı

Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kalkan, Kurum Amirleri ve Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, stokçuluğun ve fahiş fiyat artışının önüne geçmek için bakkal, toptancı ve marketlere denetimler gerçekleştirdi.

Kızıltepe’deki Marketlere Fahiş Fiyat Denetimi Yapıldı

Döviz kurlarındaki düşüşe rağmen fiyat etiketlerini güncellemeyen market ve mağazalar vatandaşların şikâyetlerine konu olmayı sürdürüyor.
81 ilde denetime başlayan ekipler, mallarını fahiş fiyatlarla satanları teker teker tespit ederek Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’na bildiriyor.
İlçemizde de belediyeye bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fahiş fiyat artışının ve stokçuluğun önüne geçmek amacıyla ilçe genelindeki bakkal, toptancı ve marketlere denetimler gerçekleştirdi. Ürün fiyatlarının ne zaman değiştiği ve raf ile kasa arasında fark olup olmadığı incelendi.
Marketleri tek tek gezen zabıta ekipleri, reyonlardaki ürünlerin fiyat etiketlerini kasa fiyatları ile karşılaştırdı. Raf fiyatı ve kasa fiyatı arasında fark tespit edilen marketlere tutanak tutuldu.
Marketlerde stok denetimi de yapan ekipler, fiyat etiketi bulunmayan marketleri de uyardı. Denetimler sırasında fiyat farklılığı tespit edilen marketlere tutulan tutanaklarla cezai işlem uygulandı.
“İlçedeki tüm marketleri denetleyeceğiz”
Konu ile ilgili bilgi veren Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kalkan, denetimlerin aralıksız süreceğini söyledi.
Kalkan, “Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın talimatıyla fahiş fiyat denetimlerine başladık. İlçedeki tüm marketleri denetlemeye devam edeceğiz.” dedi.
“Vatandaşımızın yanındayız”
Zabıta ekiplerinin her zaman olduğu gibi vatandaşlar için denetimleri sürdürdüğünü belirten Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, şöyle dedi:
“Vatandaşa hizmet ve ürün tedarik noktasında vatandaşımızın yanındayız. Onların cebini düşünerekten devletimizin de bu anlamda kararlılığı noktasında, biz de ekiplerimizle birlikte sahada destek veriyoruz. Yüksek ve fahiş fiyatlarla ürün satışlarının önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu denetimlerimiz, fiyatlar normale dönünceye kadar devam edecektir.”

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER