banner113

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrencilerinin İçini Isıtan Buluşma

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, her hafta öğrencileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrencilerinin İçini Isıtan Buluşma

Bu hafta öğrencileri ile kampüste ateş başında  çay-simit kahvaltı etkinliğinde buluşarak bir araya gelen Özcoşar, öğrenciler ile samimi sohbetler gerçekleştirerek öğrencilerin içini ısıttı.
Her hafta öğrencilerine vakit ayırarak onlarla bir araya gelen Özcoşar öğrencilerden gelen talep, istek ve önerileri dinleyerek öğrencilerin ihtiyaçlarını hızla çözüme kavuşturuyor.
Öğrenciyi merkeze alan eğitim anlayışı ile hareket ettiklerini aktaran Özcoşar, öğrencilerin üniversitelerin asıl öznesi olduğunu belirterek, öğrenciler ile birlikte vakit geçirmenin ve onların her türlü  ihtiyaçlarının giderilmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Rektör- öğrenci buluşmalarını  çok değerli bulan öğrenciler, öğrencileri ile birebir ilgilenen rektörün az görünür bir durum olduğunu ve bu sebeple kendilerini çok şanslı hissettiklerini söyleyerek Mardin Artuklu Üniversitesi’nde okumanın mutluluk verici olduğunu belirttiler.
Özcoşar, öğrenciler ile açık havada yapılan kahvaltı etkinliğinin ardından,  MAÜ Turizm Fakültesini ziyaret ederek, Üniversiteler Arası Gastronomi Şampiyonasına katılarak ödül alan öğrenciler ile bir araya geldi.  
Uluslararası Mutfak, Geleneksel Mutfak, Tatlı ve Hamur işi kategorisinde yarışmaya katılarak Mardin Artuklu Üniversitesi’ni temsil eden dört öğrencinin  madalya alarak eli dolu geldiklerini ifade eden Özcoşar, yarışmada iki altın ve iki gümüş madalya alan öğrencilere teşekkür plâketi takdim ederek öğrencileri onore etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 09:13

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER