banner113

Kızıltepe’de Ramazan Bir Başka Güzel…

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri büyük bir coşku ve ilgiyle karşılanıyor.

Kızıltepe’de Ramazan Bir Başka Güzel…

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından Tepebaşında bulunan Halı Caddesinde akşamları teravih namazı sonrası düzenlenen Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında tasavvuf müziğinin güçlü isimlerinden Grup Tillo ve çocukların ilgisini çeken Domino Adam ilk iki gün Kızıltepelilerle buluştu. Maneviyatın zirveye ulaştığı Ramazan ayının ilk beş gününde birbirinden değerli sanatçıların ağırlanacağı etkinlikler Grup Tillo konseri ile başladı. İftar sonrası çocuklar için yapılan etkinlikler ve Grup Tillo konseri geceye damga vurdu. Ramazanın ilk gününde vatandaşların yoğun katılım gösterdiği Grup Tillo, def eşliğinde seslendirdiği Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahileriyle Kızıltepelileri Ramazanın ruhuyla buluşturdu.

Ramazanın ikinci gününde de coşku devam etti. Çocukların yanı sıra büyüklerin de ilgiyle izlediği Domino Adam ile illüzyon gösterisi izleyenleri büyüledi. İlizyon gösterisinin yanı sıra çocuklar için Palyaço, Hacivat ve Karagöz, çizgi film karakterleri ve Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerimizden oluşan Koromuz sahnede yer aldı. Sahnelenen gösteriler ile doyasıya eğlenen çocuklara pamuk şekeri ve Osmanlı Macunu ikram edilerek onlara geleneksel Ramazan ruhu yaşatılmaya çalışıldı. Ramazanın iki gününü dolu dolu yaşayan vatandaşlar yapılan etkinliklerden memnun olduklarını dile getirerek etkinlikleri düzenleyen Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin’e teşekkürlerini sundular.

Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerle ilgili olarak ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin şunları söyledi.: “Ramazan ayında sizlerle hep birlikte olmak, çocuklarımızın mutluluğunu görmek çok güzel. Katılımlarınızdan dolayı ve ilçemizi birlik beraberlik duygusuyla sarıp sarmaladığınız için şükranlarımı sunuyorum. Hafta sonuna kadar programlarımız devam edecek. Kızıltepeyi canlı, coşkulu, birlik ve beraberlik içerisinde görmek beni çok mutlu ediyor. İyi ki sizlerle beraberiz sağ olun var olun” dedi.

Düzenlenen programlarda Filistin’de unutulmadı. Filistin’de yaşananlara dikkat çekilerek, Filistin’e destek mesajları verildi.

 

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında 13 Mart Çarşamba akşamı teravih namazından sonra Fırat Türkmen&Ahmet Fescioğlu ikilisinin ilahi ezgi konserleri, 14 Mart Perşembe Bilal Göregen&Emrah Güneş İlahi konseri ve 15 Mart Cuma akşamı Sait Hatipoğlu&Recep Arslan sohbet ve ilahi dinletisi ile etkinlikler devam edecek.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER