Derik’te Siyer Yarışması coşkulu bir şekilde gerçekleşti

Mardin Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla Derik ilçesinde düzenlenen Siyer Sınavına Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği 27 okulda binlerce öğrencinin katılımi ile coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Derik’te Siyer Yarışması coşkulu bir şekilde gerçekleşti

7'den 70'e her yaştan katılımın olduğu yarışmada kadın ve erkekler için ayrı ayrı sınıflar belirlendi.

4, 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfların katıldığı birinci ve ikinci kategori için Yazar Sadullah Aydın'ın Semere Yayıncılıktan çıkan "Peygamber Zamanına Bir Yolculuk" adlı kitaptan sorular soruldu. 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf ile yetişkinler için de Yazar Muhammed Hüseyin Özdemir'in Semere Yayıncılıktan çıkan "Son Peygamber Hazreti Muhammed'in Hayatı" isimli kitabından sorular yöneltildi.

 

Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü hazırlandı. Kitapçıklarda birinci ve ikinci kategoride 60 soru ve 100 dakika cevaplama süresi, üçüncü ve dördüncü kategoride 80 soru ve 100 dakika süre verildi.

Bu yıl 7 umre, 38 bilgisayar, 90 altın, 68 tablet, 250 sırt çantası, 200 kitap seti, 307 kol saati dağıtılmış olacak.

Ayrıca başvuru esnasında kaynak kitapların arkasında bulunan barkod kodları üzerinden kayıt yaptıranlar arasında çekilecek kura ile 3 kişiye cumhuriyet, yarım ve çeyrek altın verilecek.

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen umre ödüllü Siyer Yarışmasında ödül kazananlar 18 Şubat’ta açıklanacak. Ayrıca Ödül kazananlara SMS ile bildirim yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 19:10

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER