Abdullah Gül'den seçim sonrası ilk açıklama

7 Haziran seçimleri sonucunda ortaya çıkan tabloda, gözlerin bir kez daha çevrildiği 11. Cumhurbaşkanı Gül, görüşlerini açıkladı.

Abdullah Gül'den seçim sonrası ilk açıklama
Kısa süre önce bir vakıf kuran ve çalışmalarına burada devam eden Abdullah Gül, seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'in haberine göre seçim sonuçları açıklandıktan sonra AK Partililerle görüşmediğini belirten Abdullah Gül, şunları kaydetti:

''Meşgul olurlar diye arkadaşları seçim günü, sonuçlar açıklanmadan aramıştım. Seçimler sonuçlandı. 'Milletin iradesi tecelli eder' demiştik, etti. Herkes millet iradesine saygı duyacak, yapılan açıklamalardan anlıyoruz ki herkes zaten duyuyor...

onuçları panik yapmadan, sağduyulu bir şekilde değerlendirmeliyiz. Nihayetinde çok partili bir sistemde yaşıyoruz. Bu tür sonuçlar her zaman çıkar. Geçmişte de çok yaşandı. Herkes çok çalıştı, çok yoruldu. Beraberce bir hükümet kurmayı denemek lazım. Seçim kolay bir şey değil. Memleketin nasıl yönetileceği konusuna bir annenin çocuğuna yaklaştığı gibi yaklaşmak lazım. Yani ülkenin annesi gibi... Olgun bir şekilde.''

http://www.hurhaber.com/

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 00:06

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER