Mardin Atletizm Takımı Süper Lige Çıktı

Adana’da yapılan Turkcell Kulüpler Kros 1. Lig Yarışmalarında Mardin temsilcisi olan Margenç Spor Kulübü Atletizm Takımı şampiyon olarak Türkcell Süper Ligine çıktı.

Mardin Atletizm Takımı Süper Lige Çıktı

Turkcell Kulüpler Kros 1. Ligi final ve U18-U20 eleme kademesi yarışları Adana da yapıldı. 7 kategoride gerçekleştirilen yarışmalarında 104 kadın, 166 erkek toplam 270 sporcu katılırken, yarışlarda 7,5 kilometrede Mardin temsilcisi olan Margenç Spor Kulübü Atletizm Takımı’ndan Ömer Alkanoğlu büyük erkeklerde birinci oldu. Margenç Spor Kulübü Atletizm Takımı’ndan Ahmet Alkanoğlu olurken ikinci, Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Azat Demirtaş ise üçüncü oldu.

Büyük kadınlarda ise; Siirt Gelişim Spor Kulübü’nden Gamze Altuntaş birinci, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Dilan Çukurçam ikinci, Muş’tan bireysel olarak katılan Berfin Barışer de üçüncü oldu.

Mardin temsilcisi olan Margenç Spor Kulübü Atletizm Takımı aldığı şampiyonlukla Süper Lige çıktı. Yarışmaların sonraki etabı 6 Mart’ta Kocaeli’de, finali ise 16 Mart’ta Antalya’da yapılacak.

Mardin Valiliği; Margenç Spor Kulübü Atletizm Takımı’nın başarısını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile tebrik ederek, şu açıklamayı yaptı: “Atletizmcilerimizden büyük başarı. Adana’da yapılan Turkcell Kulüpler Kros 1. Lig Yarışmalarında Margenç Spor Kulübü Atletizm Takımımız Şampiyon olarak Süper Lige terfi etmiştir. Başarılarından dolayı sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, Süper Ligde başarılar dileriz.”

29 kulübün katıldığı yarışmalar sonucunda ilk iki sıralamada yer alma başarısı gösteren 1. Mardin Margenç Spor Kulübü ile 2.Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Türkcell Süper Ligine terfi oldular.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER