Mardin’de Karla mücadele ekipleri görev başında

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentte beklenen kar yağışı ve yaşanabilecek buzlanma öncesi çalışmalarını tamamladı. Ekipler ihtiyaç duyuran noktalara müdahale ediyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentte beklenen kar yağışı ve yaşanabilecek buzlanma öncesi çalışmalarını tamamladı. Ekipler ihtiyaç duyuran noktalara müdahale ediyor.

Mardin’de Karla mücadele ekipleri görev başında

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri tarafından metrolojiden alınan hava tahmin raporları uyarınca gerekli önlemler alınarak ihtiyaç duyulan noktalarda yolların açık tutulması ve buzlanma olmaması için görev başında.

Mardin genelinde beklenen kar yağışının ulaşım ve günlük hayatta oluşturabileceği olumsuz etkileri en aza indirmek için 7 kar küreme, 2 loder, 6 kamyon, 3 dozer, 3 çekici, 7 greyder, 2 solüsyon arasöz ve yeterli sayıda personelini hazır bekleten Mardin Büyükşehir Belediyesi, kar ile mücadele çalışmalarına tüm ilçede hazır.

24 saat nöbet tutacak Büyükşehir karla mücadele ekipleri, 10 ilçe merkezi ve kırsal mahallelerin yollarında yol açma ve tuzlama çalışmaları yaparak ana arterler ve kırsal mahallelerin yollarını açık tutacak. Kentin muhtelif bölgelerinde karla mücadele ekipleri, ana cadde ve yolların yanı sıra kaza riski taşıyan eğilimli bölgelerde, merkeze uzak kırsal mahallelerde de yolları kardan temizleyecek ve yoğun olarak tuzlama çalışması yürütecek.

Yetkililer, trafiğe çıkacak vatandaşlara zincir ve dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER