Kılınç “Hür Adaylar Bölgemiz Ve Ülkemiz İçin Bir Şanstır“

HÜDA PAR'ın desteklediği Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç Midyat'ta düzenlediği mitingde önemli mesajlar verdi.

Kılınç “Hür Adaylar Bölgemiz Ve Ülkemiz İçin Bir Şanstır“

 Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç Midyat'ta düzenlediği mitingde halka hitap etti. Estel Köşk Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Kılınç, minberlerden dile getirdikleri hakikatleri Mecliste de söyleyeceklerini ifade etti.

Kılınç, aralarında HÜDA PAR Mardin İl Başkanı Şehmus Akman ve  ilçe başkanı İsa Altunkaynak'ın da bulunduğu kalabalık bir grupla şehir turu attıktan sonra miting alanına geldi.

"Halkımız iki çark arasında öğütülmektedir"
Konuşmasında İdil'in Xanıké köyünde HDP tarafından katledilen Muhammed Şerif Şimşek ile Abdulcelil Talayhan'ın şehadetlerini tebrik eden Kılınç, şehitlerin ailelerine sabırlar diledi. Kılınç, "Rabbim şahadetlerini İslam’ın yüceltilmesinde yolumuzu aydınlatacak bir mum ve  ışık kılsın. Maalesef  özellikle bölgemizde yıllardır zulüm ve vahşet almış başını gidiyor.Halkımız iki zulüm çarkı arasında öğütülmektedir. Buradan, Estel Meydanı'ndan bu  saldırıyı lanetliyoruz."dedi.

"Hür adaylar bölgemiz ve ülkemiz için bir şanstır"
Devam eden zulümlerin sona ermesi için Hür Adayların bölge ve ülke için bir şans olduğunu ifade eden Kılınç, Hür adayların Meclis'te olmasının önemine değindi.  Kobani bahaneli saldırıları hatırlatan Kılınç şunları kaydetti: "

Kobani bahaneli saldırıların tek amacı İslami kesimi ortadan kaldırmak, bölgeden sürmekti. Vahşeti beraber gördük, elli kişiden fazla insanımız  hayatını kaybetti. Ölenlerin çoğu dindar insanlardı. İslam'ı referans aldıkları için de HÜDA PAR hedef tahtasına oturtulmak istenmektedir. Buna engel olmanın yolu bizi oylarınızla  destekleyip Meclise göndermektir. Hür Adayların profiline bakın hepsi küçüklüğünden beri insanımıza hizmet eden şahsiyetlerdir. Hür adaylarımızı  diğerlerinden ayıran özelliklerimiz  inancımız ve hizmet aşkımızdır."

Minberlerde ve meydanlarda dile getirdikleri hakikatleri Mecliste de söyleyeceklerini ifade eden Kılınç, "İnşallah. Doğruları söylemekten hiç vazgeçmeyeceğiz.
Ülkemizin sorunu sadece asgari ücret değil, ülkemizde bir ahlak sorunu da vardır.
Sandığa gittiğimizde iki defa düşünerek oyumuzu verelim ve en doğru tercihi yapalım." şeklinde konuştu.

Kılınç'ın konuşmasının ardından okunan dua ile miting sona erdi.  Kılınç ve beraberindekiler Savur  ve köylerinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 15:44

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER