Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Yaldo Bayramını Kutladı.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Hıristiyan inanışına göre Hz. İsa'nın doğum günü olarak kabul edilen Yaldo Bayramını kutladı.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Yaldo Bayramını Kutladı.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya,  Hıristiyan inanışına göre Hz. İsa'nın doğum günü olarak kabul edilen Yaldo Bayramını kutladı.

 

Yayınladığı mesajda Mardin'deki hoşgörü ve kardeşliğe dikkat çeken Demirkaya,” "Hıristiyan dostlarımızın yanında olduk. Dini bayramlar birlik ve beraberliğimizi artıran günlerdir. Bugünler mutluluğunuzu artırır, dostluklarımızı pekiştirir. Mardinimizin birlik ve beraberliğine, bu ortamın daha da giderek artmasında sağlamış oldukları katkılarından dolayı Hıristiyan toplumuna teşekkür ediyoruz. Tüm dualarımız bu birlik beraberliğin artmasına yöneliktir” dedi.

 

Dini, dili, düşüncesi ırkı cinsiyeti ne olursa olsun, insan insan olduğu için değer görmeye layıktır. Mardin tüm düşüncelerin bir arada bugüne kadar yaşadığı bir il olduğu gibi, bundan sonrada bölgenin, ülkemizin ve dünyanın barış merkezi olmaya devam edeceğini ifade eden Demirkaya,” Hepimiz birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzel toprakların evladıyız. Biz diyoruz ki en yüce makam insanlık makamıdır. Dini, dili, düşüncesi ırkı cinsiyeti ne olursa olsun, insan insan olduğu için değer görmeye layıktır. İnsan aziz bir varlıktır. Allah insanı mükemmel bir şekilde yaratmıştır. Bizler şuna inanıyoruz. Mardin tüm düşüncelerin bir arada bugüne kadar yaşadığı bir il olduğu gibi, bundan sonrada bölgenin, ülkemizin ve dünyanın barış merkezi olmaya devam edecektir. Bu topraklar hepimizindir. Hepimizin olmaya da devam edecektir. Hepimize ekmek vermeye su vermeye hepimiz karnını doyurmaya devam edecektir. Yeter ki birliğimizde dirliğimize huzurumuza beraberliğimize kardeşliğimize ve barışımıza sahip çıkalım. Bu anlamda bütün Hıristiyan aleminin Doğuş bayramını kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 19:00

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER