Yeşilay Bilgisayar Kursu Katılımcılarına Sertifikaları Verildi

Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi ve Gençlik Spor Bakanlığı Destekli faaliyet gösteren ve "Güçlü İrade Güçlü Gençlik" sloganıyla yola çıkan gençlik merkezinde, gençleri sağlık, eğitim bağımlıklar konusunda bilinçlendirmeye, onlara bu konuda duyarlılık kazandırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

Yeşilay Bilgisayar Kursu Katılımcılarına  Sertifikaları Verildi

Geçtiğimiz günlerde Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi bünyesinde kurulan Gençlik Merkezi’nin düzenlediği “Eğitim ve Gençlik ” Konulu gençlik buluşmasının davetlisi olarak sertifika törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı gençlere “Eğitimin Hayatımızdaki Önemi” konusunda önemli tavsiyelerde bulundu, tecrübelerini anlattı.

   

 Söyleşiden önce yapılan istişare toplantısında; Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü GÜNLÜOĞLU ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan faaliyetler üzerinde fikir alış verişinde bulunan SARI, toplantının ardından “Gençlerle Söyleşi” etkinliğinde gençlerle sohbet etti.

 

Ayrıca gençlik merkezinde eğitim alan bilgisayar kursu öğrencileri sertifikalarını Milli Eğitim İl Müdürü Yakup Sarı ve Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu’dan aldılar.

 

  İnternet Bağımlılığı Gençler İçin Büyük Bir Tehlike  

 SARI, gençlere hitaben yaptığı konuşmasında, günümüzde teknolojinin ve imkânların gelişmesi sebebi ile madde bağımlılığının yanı sıra internet bağımlılığının da gençleri bekleyen en büyük tehlike olduğuna dikkat çekti. SARI, Milli Eğitim ve Yeşilay işbirliği ile gençlerimizi bekleyen bu büyük tehlikelerin farkında olduklarını belirterek, yapılacak ortak çalışmalar ile gençlerimizin ailelerine, milletine ve devletine hayırlı birer evlat olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

Konferans çıkışı gençlik merkezini gezen Yakup Sarı gençlere ihtiyaçları olduğu her konuda imkân dâhilinde destek vereceklerinin ve bu buluşmaları daha sık gerçekleştirmek istediklerini dile getirerek merkezden ayrıldı ve program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 14:34

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER