Günlüoğlu: “Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var”

Bu yıl “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” sloganıyla 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek.

Günlüoğlu: “Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var”
Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Mardin’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “Bağımlıklarla mücadele için bir nedenim Var” Sloganıyla Mardin’de de çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

Yeşilay Mardin Şubesinin Konferans etkinliği ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden sahne etkinliği ve konferanslara kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.  

Yeşilaycı olmak bir ayrıcalıktır

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attıklarını belirten Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu  Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Mardin’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 98 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyoruz. İlimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, meydanlarda, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için bir nedenim var” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla çaba harcadıklarını söyleyen Günlüoğlu açıklamasına şu şekilde devam etti: Bağımlılıklar sadece ilimizin değil, sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.

Günlüoğlu hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi, “28 Şubat Çarşamba günü Yeşilay Gençlik Merkezinde oryantasyon eğitimi ve fortmatör Burçin Uslu ile söyleşi, 1 Mart Perşembe günü Abdulkadir Tutaşı okulunda okul etkinliği, Artuklu Ünüversitesi kampüsünde ağaç dikimi ve yine aynı saat 14.00’de Milli Rallicimiz  Burçin Çetinkayanın katılımı ile Artuklu Rektörlüğü toplantı salonunda yeşil sahne etkinliği, stant etkinliği ve yeşil Sahne etkinliği gerçekleştirilecektir. 3 Mart Cumartesi günü de bisiklet turu yapılacaktır. Bağımlılıklar konusunda gerekli hassasiyete sahip tüm vatandaşlarımızı bu anlamlı etkinliklere katılmalarını bekliyoruz. ”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 12:59

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER