banner113

Vali Mahmut Demirtaş’ın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Mahmut Demirtaş’ın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü 1992’den bu yana tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, haklarının tam ve eşit şekilde sağlanması noktasında ciddi bir farkındalık oluşturmakta ve engeli olan vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatmaktadır. Engelli kardeşlerimize karşı duyarlılığımızın artmasını sağlayan bu anlamlı günde, vatandaşlarımızı tüm engelleri kaldırmaya davet ediyorum.

 “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışıyla hareket eden ve insanı “Yaratılmışların en şereflisi” olarak gören bir medeniyetin ve köklü bir geleneğin mensupları olarak bizler; engellerin bu kardeşlerimizin zihinlerinde ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanıyor, bu bilinci tüm topluma yaymak konusunda gayret göstermeye devam ediyoruz.

Devletimiz, engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar her alanda birçok düzenlemeyi hayata geçirmiştir. Engelli bireylerimizin sosyal ve ekonomik hayata katılarak toplumla bütünleşmeleri ve işgücüne katılmalarını sağlamak adına çok önemli adımlar atmıştır. Şüphesiz engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına dahil etmek, onları destekleyip teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkili ve hızlı bir şekilde yapmak, onların sorunlarını çözmek, hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak, sosyal hayata katılımlarında onlara destek olmak hepimizin görevidir. Engelli kardeşlerimizin desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm hemşehrilerimi engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyor, engelli kardeşlerimize ve kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER