Vali Demirtaş’ın 15 Temmuz Mesajı

Mardin Vali Mahmut Demirtaş’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Vali Demirtaş’ın 15 Temmuz Mesajı

Tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yuvalanmış FETÖ/PDY mensubu asker kılıklı bir grup tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır.

Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek göğüs germiş ve engellemiştir.

Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden milletimiz, hain darbe gecesini takip eden günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de vatan ve bayrak sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı sürdürülen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Milletimizin 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak, unutturulmayacak ve daima yaşatılacaktır.

Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Hain darbe girişimini bir kez daha kınayacağımız “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” vesilesiyle, aziz hemşehrilerimi 15 Temmuz 2022 tarihinde saat 20.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Park’ında gerçekleştirilecek olan etkinliklere davet ediyorum.

Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri

Vali Mahmut Demirtaş, Mardin Merkez Artuklu ilçesinde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine vatandaşları davet ederek, “15 Temmuz mücadelemizin onurlu ruhunu yaşatmak için; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Programı”na tüm hemşehrilerimi davet ediyorum.” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlama proğramı şu şekilde olacak.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Mardin Valiliğince “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde “Türkiye Aşkına” temasıyla ilimizde  '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü', ilimizde çeşitli etkinliklere kutlanacak.

Vatandaşları düzenlenecek etkinlere davet eden Vali Mahmut Demirtaş, “15 Temmuz mücadelemizin onurlu ruhunu yaşatmak için; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Programı”na tüm hemşehrilerimi davet ediyorum.” dedi.

Garnizon Komutanlığı şehitliğinde saat 10:00'da şehit kabirleri ziyaret ile başlayacak olan program şu şekilde:

“Saat 11.50’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde bulunan Şakir Nuhoğlu Camisinde Cuma namazı öncesi Şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şeriflerin okunması, okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması, Saat 15: 00’da Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda 15 Temmuz Şehitlerini anma, anlatma, Milli Birlik Duygusunu vurgulama konulu Panel ve Resim Sergisi, Saat 20:00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Anma Programı, Saat 00.13’de 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gecede tüm camilerde sala okunması”

Program, katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulmasının ardından son bulacak.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER