Süleyman BÖLÜNMEZ Mardinspor ile İlgili TFF ile Görüştü

Mardinspor Onursal Başkanı Süleyman Bölünmez, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF Yönetim Kurulu üyeleri Ali Düşmez ve Cengiz Zülfükar ile görüşmelerde bulundu

Süleyman BÖLÜNMEZ Mardinspor ile İlgili TFF ile Görüştü
Erzurum’da Mardinspor  ile Arsinspor arasında oynanan 3. Lige terfi maçında penaltılar kullanılırken çıkan nahoş olayların kendisini üzdüğünü kaydeden Bölünmez, Mardinspor’un Arsinspor’a karşı kullanılan penaltılarda 8-7 üstün iken yaşanan olayların maçı yöneten hakemin taktir hakkını kullanmaktan geri kalmasıyla bu noktalara geldiğini kaydetti.

Mardinspor Onursal Başkanı Süleyman Bölünmez, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF yönetim Kurulu üyeleri Ali Düşmez ve Cengiz Zülfikar’la yaptığı görüşmelerde; Mardinspor’un maalesef terörle anılan zor bir coğrafyada, tarihi ve kültürel değerlerin en ezgin olduğu kadim bir şehirde sporun birleştirici ruhunu sahada verdiği mücadeleyle ortaya koyması açısından her şeyden önce taktir edilmesi gerektiğini altını çizdi.  

“MARDİNSPORLU FUTBOLCU “SUS” İŞARETİ YAPMIŞ”

Bölünmez, “Pazar Günü Erzurum’da oynanan müsabaka, normal ve uzatma süreleri 1-1 tamamlanmış, penaltılara geçilmiş ve penaltılar kullanılırken, Mardinsporlu 7 Numaralı Futbolcu kullandığı penaltıyı gole çevirerek, skoru 8-7 Mardinsporun leyhine getirmenin heyecanıyla rakip takımın türbinlerine “Sus” işareti yapmıştır. Bu hareket futbolun içerisinde olan ve hemen hemen izlediğimiz her maçta karşılaştığımız gol sevinçlerinden biridir. Hele heyecanı yüksek, ligi namağlup bitirmiş olan Mardinspor’un kader anları olarak tabir edilecek,  son noktanın konulacağı böyle bir maçta bu hareketin cezalandırılıp, ayıplanacak bir durum söz konusu değildir. Amatör ruhla mücadele eden bir futbolcunun gol sevincini önce Arsinsporlu bir futbolcunun ardından da hiç alakası yokken kalecinin olaya dahil olması olayların fitilini yakmıştır. Aslında futbola yakışmayan saha içindeki bu tatsızlığın sonucunda olması gereken şey; maçın hakeminin olaya karışan her iki tarafının futbolcularını sarı ya da kırmızı kartla cezalandırması olmalıydı. Ancak maçın hakemi taktirini; maç Mardinspor’un 8-7 üstünlüğü devam ederken tehir etme yönünde vermiştir. Aslında hakemin bu taktirini de şu açıdan anlayışla karşılanabilir. Belki de hakem şu açıdan yaklaşmış olabilir, vereceğim kartlar, her iki takımının taraftarları arasında istenmeyen olaylara sebebiyet verir endişesi içerisinde de olmuş da olabilir. ”diye konuştu.

Maçın çok daha üzücü sonuçlara yol açmadan olayların önlenmesinde Erzurum Polisi’nin ve her iki takımı destekleyen taraftarlarının olgun davranışının rol oynadığını kaydeden Bölünmez, Futbolun içerisinde uzun yıllar kalmış biri olarak her iki takımın taraftarını da sağduyulu davranışlarından dolayı kutladığını söyledi.

“MARDİNSPOR HÜKMEN GALİP AÇIKLANMASINI BEKLİYORUM”

Maçın hakeminin taktir hakkını sahada kullanmadığı için olayların bu noktalara geldiğini işaret eden Bölünmez, Mardinsporlu futbolcumuzun amatör heyecanla yaptığı sevinç gösterisi rakip futbolcunun topu sert bir şekilde rakibine fırlatması, kalecinin olaya müdahil olup, sahadaki olayları tetiklemesine karşı yapılması gereken şey bellidir. Hakem bunu yapmamış. Bugün yaptığı görüşmelerde TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’e de TFF Yönetim Kurulu üyelerine de Mardinspor için maçın önemini ve maçta yaşananların bu sonucu gerektirmediğini anlattım. Yaptığım görüşmelerde maçla ilgili raporların ilgili birimlere ulaştığını ve üzerindeki değerlendirmelerin yapıldığını öğrendim. Her iki takım, TFF Hukuk kurulana sevk edilmiş, takımlardan olaya karışan futbolculardan savunmalar istenecek ve Amatör kulüpler disiplin kurulunun vereceği rapor, TFF yönetim kurulu sonucu karara bağlayacak. Futbol camiası içerisinde yer almış ve Mardinspor’a uzun yıllar maddi ve manevi fedakârlıklarda bulunmuş biri olarak olarak, Bir Mardin sevdalısı olarak Mardinlilerin hakkını her zaman savunmaya devam edeceğim. Maçla ilgili verilecek karara gelince görüşüm; Mardinspor’un 8-7 leyhine maç devam ederken, Mardinsporlu futbolcunun attığı golün sevinci dışında rakibine karşı herhangi bir fiziki müdahalesi olmamıştır. ‘Sus’ işaretiyle gol sevincini yaşayan futbolcumuza rakip futbolcunun kastını aşarak, topu sert bir şekilde vurması, hele ki Arsinsporlu kalecinin olayları ateşlemesi ile ilgili yapılması gereken, her iki takımdam da olaylara karışan futbolcuların saha içerisinde cezalandırılmasıydı. Ancak maçın hakemi taktirini bu yönde kullanmış. TFF’nin ilgili birimleri maçtaki skoru mutlaka gözönünde bulunduracaklardır. Ligi namağlup bir şekilde başarıyla bitirmiş olan Mardinspor’u ve profesyonel lig özlemi ve heyecanı içerisinde olan Mardinli sporseverlerin uzun yıllara dayanan frofeyomnel lig özlemi ve heyecanını dindirerek, adil ve hakkaniyet çerçevesinde Mardinspor’u maçtan hükmen galip ilan etmesini bekliyorum.” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 10:40

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER