Ömerli İlçesinde Ana Arterler Yıkanarak Dezenfekte Edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Ömerli ilçesindeki ana arterleri köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etti.

Ömerli İlçesinde Ana Arterler Yıkanarak Dezenfekte Edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Çin’in Wuhan şehrinden çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman’ın talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ömerli ilçesinde ara arterleri köpüklü su ile yıkadıktan sonra ilaçla dezenfekte etti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, belediye olarak tüm ilçelerde koronavirüse karşı çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

Koronavirüse karşı mücadelenin kararlılıkla sürdüğüne dikkat çeken Yaman, “Büyükşehir Belediyesinin içerisinde bulunduğu Mardin Valiliği Vefa Sosyal Destek Grupları, 22 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar 16 bin 094 hemşehrimizin yanında olarak ihtiyaçlarını giderdi. Daire Başkanlıklarımız, dezenfekte, ilaçlama, köpüklü su ile yıkama, ücretsiz maske, eldiven, el jeli, el sabunu dağıtımlarına devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz, tedbirleri kapsamında kapatılan mekanlar ile Kapalı Semt Pazarı'ndaki denetleme, pazara gelen hemşehrilerimize ateş ölçümlerini yapıyor” dedi.

Yaman, “Bütün ilçelerimizde çalışmalarımız en üst perdeden devam ediyor. Ekiplerimiz Ömerli ve Savur ilçelerindeki ana arterlerde yıkama ve dezenfekte çalışması yaptı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarımız her alanda devam edecek” diye  belirtti

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 01:13

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER