banner113

Demir, Memur-Sen İl Başkanlığına seçildi

Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Abdulselam Demir, Memur-Sen İl Başkanı olarak seçildi.

Demir, Memur-Sen İl Başkanlığına seçildi

Memur-Sen İl Başkanlığında düzenlenen seçim toplantısına Eğitim-Bir-Sen Başkanı Abdulselam Demir, Sağlık Sen Başkanı Abdullah Saruhan, Bem bir sen Başkanı Ahmet Tulga, Büro Memur Sen Başkanı Ümit Unat, Diyanet sen Başkanı Abdulkadir Kurtuluş, Eğitim bir sen Üniversite Başkanı Fasih Dinç, Bayındır memur sen Başkanı Abdulsamet Yılmaz, Toç bir sen Başkanı Serkan Kılıçarslan, Kültür memur sen Başkanı M.Sabahattin Genç, Enerji bir sen Başkanı Mürsel Mirzeoğlu, Ulaştırma memur-sen Başkanı Mehmet Arslan ve Birlik haber sen Başkanı Burak Dal katıldı.

Toplantıda ortak aday gösterilen Abdulselam Demir oy birliği ile Memur-Sen İl Başkanlığına seçildi.

Seçim sonrasında Mardin Memur Sen İl Temsilciliğine seçilen Demir’e Konfederasyona bağlı başkanlar hayırlı olsun dileklerini iletti.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Diyanet-Sen başkanı Abdulkadir Kurtuluş, “Arkadaşlarımızla yapılan istişare sonucu Mardin Memur Sen İl Temsilciliğine seçilen Abdulselam Demir Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi ileterek, imza altına aldığımız tutanağı kendisine teslim ettik.” dedi.

DEMİR BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Memur-Sen Mardin İl Temsilciliğine bağlı 12 Hizmet Kolu Başkanının kararı ile Memur-Sen İl Başkanı seçilen Abdulselam Demir ise, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Memur-Sen Mardin İl Temsilciliğine bağlı 12 Hizmet Kolu Başkanının kararı ile Memur-Sen İl Başkanı seçildik. Daha önce bu görevi layıkıyla yapan saygıdeğer arkadaşlarımıza ve yönetim kurullarımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

ABDULSELAM DEMİR KİMDİR?

1977 doğumlu olan Abdulselam Demir ilkokulu kendi köyünde, ortaokulu İdil İlçesinde, liseyi ise Midyat Lisesi´nde tamamladı.

2001 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Demir, Nusaybin’de 4 sene Sınıf Öğretmenliği yaptıktan sonra alan değişikliği ile Felsefe Bölüm Öğretmenliğine atandı.

Nusaybin Atatürk Lisesi, Nusaybin Girmeli Çok Programlı Lisesi ve Mardin Artuklu Sosyal Bilimler Lisesinde okul müdürlüğü görevini yapan Demir, bu okullarda hayata geçirdiği başarılı uygulamalarla gündeme geldi.

Demir, eğitim kalitesinin artırılması, okul-veli işbirliğini artırma, okulu donatma, kütüphane ve yatılı öğrencilere yönelik sayısız projede yer aldı.

Üniversite yıllarından bugünlere çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapan Demir, sendikacı kimliği ile ön plana çıkmaktadır.

Gönüllü teşekküllerde de bir çok çalışmaya imza atan Demir, Memur-Sen başta olmak üzere birbirinden farklı STK’larda görev aldı.

Evli ve 5 çocuk sahibi olan Demir, İngilizce, Kürtçe ve Arapça bilmektedir.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER