AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç’ın Engelliler Haftası Mesajı

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 10-16 tarihleri arası kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç’ın Engelliler Haftası Mesajı

İl Başkanı Kılıç mesajında, “Engellilik durumu sadece bireyi ya da toplumun bir kısmını içine alan bir durum değildir. Toplumların tamamını etkileyebilecek kadar kapsamı geniş olan ve buna göre duyarlı olmamız gereken bir durum söz konusudur. Çünkü netice itibariyle her insan bir engelli adayıdır. Bu hassasiyet çerçevesinde hareket eden engelli engelsiz tüm vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum. Engelli vatandaşlarımızın farkındalığını ortaya koymak ve onların toplumla daha içi içe hareket etmelerini sağlamak amacıyla Mayıs ayının 10-16 tarihleri Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizlerde inşallah bu hafta içerisinde gerçekleştireceğimiz çeşitli aktivitelerle engelli vatandaşlarımızın haftalarını kutlayacağız.”
Başkan Kılıç, “Toplum olarak azımsanmayacak kadar engelli bir kitleye sahibiz. Engelli vatandaşlarımızın çeşitli alanlarda birçok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları çözme noktasında elimizden gelen her çabayı sarf etmemiz gerekiyor. AK Parti olarak bizler daima engelli kardeşlerimizin yanında olduk. Onların her ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Sosyal ve kültürel her alanda önlerini açacak tarihi projeleri hayata geçirdik. Bu şekilde engelli vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri her zorluğun önüne geçmiş olduk. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı tebrik ediyorum.”

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER