Mizgin Hayalindeki Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu

Engelliler Haftası’nda 25 yaşındaki bedensel engelli Mizgin Dağ tekerlekli sandalye hayali gerçek oldu. Var olan sandalyesinin kullanılamaz hale gelmesiyle dışarı çıkmakta zorlanan Mizgin’nin imdanına Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi yetişti.

Mizgin Hayalindeki Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu

Mizgin’e özel yapım tekerlekli sandalyesini Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın Eşi Dilek Çam hediye etti. Sandalyesini alan Mizgin mutluluktan gözyaşlarını tutamadı.  Sevincini Dilek Çam ile paylaşıp, kendisine Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’a teşekkürlerini iletti.
Mizgin : “O kadar mutluyum ki bunu kelimelerle anlatamam sayın kaymakamımıza, eşine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sonunda sandalyeme kavuştum. Eski sandalyem kullanılamayacak durumdaydı, onunla tek başıma dışarıya çıkamıyordum. Şimdi çok mutluyum yeni sandalyem ile kendi başıma dışarı çıkabileceğim” dedi.
Mizgin’i mutlu etmek bizleri de çok mutlu etti diyen Dilek Çam, Bugün Mizgin’in sevincine ortak olmanın mutluğunu yaşadığını dile getirdi.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER