AK PARTİ MARDİN 16 YILDIR TEŞKİLAT GÜCÜNÜ ÇOK İYİ KORUYOR

AK Parti Mardin İl Koordinatörü 24. Dönem Siirt Milletvekili Osman Ören AK Parti Mardin İlçe Teşkilatları’na bazı ziyarertlerde bulunmak amacıyla Mardin’e geldi.

  AK PARTİ MARDİN 16 YILDIR TEŞKİLAT GÜCÜNÜ ÇOK İYİ KORUYOR

3 gün süren program dahilinde Mazıdağı, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Yeşilli, Ömerli, Savur, Midyat, Dargeçit ve Artuklu teşkilatlarını ziyaret ederek teşkilatlarımızı yerinde inceleme imkanı bulduklarını dile getiren AK Parti Mardin İl Koordinatörü Osman Ören, “Teşkilatlar AK Parti olgusunun temel taşlarını oluşturuyor. Teşkilatlar partimizin gücünü meydana getiren basamakların başında gelmektedir. Gördüğümüz kadarıyla AK Parti Mardin İlçe Teşkilatları bu gücü 16 yıldır çok iyi korumuşlar. Tüm teşkilat başkanlarını ve yönetimlerini tebrik ediyorum. Zaten dava şuuruyla, vatan –millet sevgisiyle işine sımsıkı sarılan her iş başarılı olmaya mahkumdur. Bu arkadaşlarımızda ailesinden, işinden fedakarlıklar yaparak sahiplendikleri bu davayı yüksek bir çıtada günümüze kadar getirmişler”.

Mardin, siyasi şartları zor bir bölgede olduğunu belirten Ören, “Bölge her açıdan zor bir yapıya sahiptir. Farklı şartların bölgeye yapmış olduğu tahribatlar nedeniyle ilçe teşkilatlarımız çoğu zaman siyaseti deyim yerindeyse ’bıçak sırtında’ yürütmeye çalışıyorlardı. Tüm bu olumsuz şartlara rağmen AK Parti Mardin ilçe Teşkilatları’nın çalışma azimleri ve dik duruşları takdire şayandır. Mardin teşkilatlarının azmi ve davaya olan, daha doğrusu vatanlarına ve topraklarına olan bağlılıkları bu geminin daha çok yol alacağının göstergesidir”. 


AK Parti teşkilata ve teşkilatlanmaya önem veren Kurucu Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yoldan ilerlediğini dile getiren Ören, “AK teşkilatların birbirine olan bağlılıkları ülkemizin her santimetrekaresinde kendini belli ediyor. Komşularımızın kan çanağına döndüğü Ortadoğu’da Türkiye’nin dimdik ayakta durması, halkımızın imanı ve teşkilatlarımızın birbirlerine olan güveninden kaynaklanmaktadır. Kendileriyle yaptığımız görüşmelerde, her bir üyenin daha çok çalışmaktan, daha çok hizmetten yana olduklarını gördük. Bunlar ülkemiz ve bizler için umut verici durumlardır. Bu açıdan her bir üyemizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.  İnşallah ilçelerimizde yapmış olduğumuz genel izlenimlerimizi olumlu bir şekilde gerekli mecilere raporlar halinde sunacağız”.

AK Parti Mardin İl Koordinatörü Osman Ören’in Mardin’e gelişi ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulunan AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, “Teşkilattan gelen, bölgenin coğrafi konumunu iyi bilen ve teşkilatlarımızın dilinden iyi anlayan bir koordinatörün teşkilatlarımıza yaptığı bu ziyaretler bölge siyaseti açısından çok önemlidir. Mardin’in kalkınması adına olumsuzlukları ve sıkıntılarımızı daha iyi bir şekilde dile getirebileceğimizi umuyorum. Zor şartlar altında siyaset yaptığımız bu bölgede genel merkez ile olan bağlantılarımızı kolaylaştıracak olan Sayın Osman Ören’in hassasiyetlerimize daha ehemmiyetli olacağına inanıyorum. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 12:21

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER