Mardin’de evleri küle dönen mağdur aile yardım bekliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde evleri yanan mağdur aile yetkililerden ve hayırseverlerden gelecek yardım elini bekliyor.

Mardin’de evleri küle dönen mağdur aile yardım bekliyor
Olay, Kızıltepe ilçesi Sanayi Mahallesi 428'inci Sokak'ta Tekin ailesine ait evde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre Bayram Tekin, eşi ve 4 çocuğuyla birlikte dün gece saat 23.30 sıralarında  bahçelerinde bulunan tahtta yatmaya geçti.

Gece saatlerinde henüz belirlenemeyen  bir nedenden dolayı Tekin ailesinin evinde yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek bütün evi sardı. Yangını gören mahalle sakinleri durumu itfaiyeye bildirdi ve tahtta uyuyan Tekin ailesini dumanlar içerisinden kurtardı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını güçlükle söndürdü. Yangın nedeniyle evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Bir bankada çaycılık yapan Bayram Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada büyük bir mağduriyet yaşadığını belirtti.

Hayırseverlerden yardım beklediklerini ifade eden Tekin, "İtfaiyeye haber verdiğimizde artık yapacak bir şey kalmadı. Evin içi dışı eşyalarımızla komple yanıp gitti. Destek ve yardımlarınızı bekliyoruz. Bize yardım edecek her insan bizim için faydalıdır. Kim bize yardım ederse Allah onlardan razı olsun." dedi.

"Allah’a çok şükür biz dışarıdaydık"

Yangının elektrik kontağından kaynaklı çıktığını tahmin ettiklerini ifade eden Tekin, rapor çıkınca yangının çıkış nedenini öğreneceklerini söyledi.

Tekin, "Evimiz kullanılamaz hale geldi. Allah’a çok şükür biz dışarıdaydık. Çocuklarım o yangında evde olsaydı Allah muhafaza düşünmek bile istemiyorum. Komşuların yardımıyla uyandık. Kalktığımızda alevler bütün evi sarmıştı. Eşyalarımız kullanılamaz hale geldi." diye konuştu. (İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 12:08

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER