Kızıltepe Ziraat Fakültesi Onayı Senatodan Geçti.

Kızıltepe'de Ziraat Fakültesi kurulması için sarf edilen çabalarda sona yaklaşıldı. Doğa bilimleri ve ziraat fakültesinin kurulması için yapılan başvuru Mardin Artuklu Üniversitesi senatosunda kabul edildi.

Kızıltepe Ziraat Fakültesi Onayı Senatodan Geçti.

Kızıltepe ilçesinde 127 dönümlük bir alan üzerinde kurulması planlanan Doğa bilimleri ve ziraat fakültesi için proje geçtiğimiz günlerde Artuklu Üniversitesi senatosuna sunulmuştu.

 

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, ilçede yapılması planlanan fakülte ve yüksek okullar ile ilgili bu akşam Kızıltepe’ye Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma Derneği Başkanı İsa Tunç, dernek üyeleri, oda başkanları ve STK temsilcileri ile birlikte Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile bir araya geldiler.

 

Toplantı Kızıltepe’ye fakülte yapılması için Mardin Artuklu Üniversitesine yapılan proje onayı başvurusunun senatonun onayından geçtiği ve YÖK’e gönderileceği açıklandı.

 

Kızıltepe’ye Doğa bilimleri ve ziraat fakültesinin kurulması başvurusu YÖK tarafından onaylanmasıyla beraber 127 dönümlük alan üzerinde inşaata başlanmasına da karar verildi.

 

Mardin Artuklu Üniversitesine Beden eğitimi ve spor meslek yüksek okulu için yapılan başvuru daha önce senatodan geçmişti.

 

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarına ve sosyal hesabından Kızıltepelilere müjdeli haberi vererek şunları söyledi, “ Kızıltepe'de Doğa bilimleri ve ziraat fakültesi yapılması Artuklu Üniversitesi senatosundan geçti, başta sayın rektörümüze ve senato üyelerine olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 13:23

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER