Esnafa Kürtçe Etiketler Dağıtıldı

KURDİ-DER Mardin Şubesi, merkez Artuklu ilçesinde hem Azadiya Welat gazetesi hem de Pazar esnafına sebze ve meyve isimlerin Kürtçe yazıldığı fiyat etiketlerini dağıttı.

Esnafa Kürtçe Etiketler Dağıtıldı
KURDİ-DER Mardin Şubesi, 15 Mayıs Kürt Dil Bayramı çerçevesinde Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen dernek üyelerine, KESK Mardin Şubeler Platformu, Barış Anneleri Meclisi, Halkların Demokratik Partisi, Demokratik Bölgeler Partisi, Mardin Büyükşehir ve Artuklu belediyeleri ile çok sayıda yurttaş etkinliklere destek verdi. Belediye önünden 13 Mart Mahallesi’ne kadar günlük Kürtçe yayınlanan Azadiya Welat gazetesinin dağıtımı yapıldı. Yol güzergahı boyunca birçok yurttaşa ve esnaflara Azadiya Welat gazetesi verildi.

Daha sonra 13 Mart Mahallesi’nde kurulan Pazar esnafını ziyaret eden kalabalık grup, burada da hem Azadiya Welat gazetesi hem de esnafların tezgahlarına Kürtçe yazılan sebze ve meyve isimlerinin yer aldığı fiyat etiketleri dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 13:24

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER