banner113

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Birimi Öncülüğünde İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı

Kaymakam/Belediye Başkan V.Fatih CIDIROĞLU başkanlığında, ilçenin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Kızıltepe’de 2022 Yılı içerisinde ilki mart ayında yapılan İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı’nın ikincisi bugün Muhtarlar Binasında gerçekleştirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Birimi Öncülüğünde İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı


Toplantı İlçe Emniyet Müdürüğü koordinesinde yapılmış olup Kaymakamlık ve Belediye Kurum Müdürleri ile TEDAŞ ve MARSU yetkililerinin de bulunduğu toplantıya 18 Merkez Mahalle Muhtarı da katılım sağladı.

Toplantıda Güvenlik-Asayiş konuları, Ulaşım-Trafik, Temizlik, Elektrik, Su ve Kanalizasyon konularına ve özellikle metruk binaların yıkımına ilişkin konulara dikkat çekildi. Kaymakam/Belediye Başkan V.Fatih CIDIROĞLU ” tüm kamu makamları halka hizmet için var, ilçe halkımıza en iyi hizmetin götürülmesi için problemlerin en kısa sürede imkanlarımız dahilinde çözüme kavuşturulması için tüm kamu kurumlarımızla koordineli bir şekilde omuz omuza çalışmalıyız. Karınca misali suyumuzu taşıyacağız ve çalışacağız. Önceliğimiz halkımızı kazanmak. Özellikle çocuklar geleceğin yöneticisi, güvencesi ve yarınlarımızdır. Çocuklarımızı kültürüne, vatanına, milletine bağlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.Özellikle merkez mahallelerde muhtarlarımızın kendi mahallesinde yaşayan vatandaşlarla iletişimi çok önemli. Merkez mahalle muhtarlarımızla birlikte haftada bir kez tüm mahalle sakinleriyle bir araya gelip toplanılabilir. Talep, öneri, şikayet gibi çeşitli fikir alışverişlerinde bulunarak halk günü yapılabilir. Güvenlik ve asayiş konusunda ilçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde en üst safhada çalışmalar yürütülmektedir. Özellikle Kızıltepe Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı gibi amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi üzerine yıkımları gerçekleştirilmektedir.” dedi.

Toplantı tüm muhtarların talep, şikayet ve önerilerin dile gelmesi ile beraber  kurum müdürlerinin talep,  şikayet ve önerilerin imkanlar dahilinde yerine getirilmesi hususları da dikkate alınarak toplantı sona erdirildi.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER