Ambulansa yol vermeyen sürücüye ceza verildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde acil vakaya müdahale etmek için yola çıkan sağlık ekibinin siren çalması ve uyarıcı anons yapmasına rağmen ambulansa yol vermeyen otomobil sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Ambulansa yol vermeyen sürücüye ceza verildi

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Kızıltepe ilçesinde siren çalması ve uyarıcı anons yapmasına rağmen ambulansa yol vermeyen otomobil sürücüsüne gerekli cezai işlemin uygulandığı açıkladı.

Edinilen bilgilere göre; dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda iddiaya göre, Kızıltepe Yenikent Mahallesi’nde epilepsi nöbeti geçiren bir vakanın ihbarı üzerine yola çıkan 122 Acil Sağlık ekibini taşıyan ambulans acil vakaya hızlıca ulaşmak için sirenleri açık şekilde Mardin Caddesinde olay yeri istikametine doğru giderken, yolda seyir halinde olan bir otomobil sürücüsü ambulansa yol vermemişti.

Otomobil sürücüsü sağ şerit açık olmasına rağmen ambulansa yol vermeyince ambulanstan “sağa yanaş, hastaya gidiyorum” şeklinde anons geçerek sürücüyü uyarılmasına rağmen yaklaşık bir dakika yolun açılması için çabalayan ekipler gecikmeli de olsa vaka yerine ulaşabildi.

Sürücünün ambulansa yol vermemesi üzerine ambulansın geçişine yol veren seyir halindeki diğer araç sürücüleri, yol vermeyen sürücüsünün duyarsızlığına tepki göstermişti.

Konuyla ilgili il emniyet müdürlüğünün açıklamasında şu bilgiye yer verildi: “Kızıltepe ilçesinde acil vakaya gitmek için yola çıkan sağlık ekibinin siren çalması ve uyarı anonsu yapmasına rağmen ambulansa yol vermeyen araç sürücüsü; Trafik ekiplerimizce durdurulmuş ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği cezai işlem uygulanmıştır.”

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER