banner113

2021 Ürünü Dane Mısır Biçim Fiyatı Belirlendi

Mardin Kızıltepe ilçesinde 2021 yılı ürünü dane mısır hasad fiyatı ekonomik gelişmelerden kaynaklı olarak yeniden güncellendi.

2021 Ürünü Dane Mısır Biçim Fiyatı Belirlendi

Kızıltepe ilçesinde Ziraat ile ilgili meslek oda ve kuruluşları Kızıltepe Ziraat Odasında bir araya gelerek 2021 yılı ürünü dane mısırı hasadının biçim fiyatını yeniden belirledi. Daha önce belirlenmiş olan dekara 40 TL lik biçim fiyatının güncellenmesiyle ilgili yapılan toplantıda dane mısır hasad fiyatı dekara 50 TL olarak belirlendi.

Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter, Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi ve Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran’ın bir araya gelerek yaptığı toplantının ardından konu ile ilgili yapılan ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi;

İlçemizde 2021 yılı ürünü dane mısırı hasadı için belirlenmiş olan dekara 40 TL’lik biçim fiyatında yaşanan ekonomik gelişmelerden kaynaklı güncelleme ihtiyacı doğmuştur.

30/11/2021 Salı günü Kızıltepe ziraat odası başkanlığı hizmet binasında yapılan toplandı da Akaryakıt, yedek parça gibi biçerdöver giderlerindeki ortalama fiyat artışları göz önünde bulundurularak, biçerdöver sahiplerinin ve çiftçinin mağduriyet yaşamayacağı hakkaniyetli bir fiyat olan 50 TL/da uygun görülmüştür. Belirlenmiş olan fiyat aynı bölgede bulunan ve aynı arazi koşullarındaki komşu ilimiz Şanlıurfa' da da 50 TL/da olarak güncellenmiştir.

Değerli çiftçilerimiz bu açıklamış olduğumuz fiyat tavsiye niteliğinde olup serbest piyasa şartları geçerlidir. Sizlerden ricamız hangi şart ve koşulda olursa olsun biçim fiyatını netleştirmeden biçim yapmayınız.

Çiftçilerimize ve biçerdöver sahibi arkadaşlar bereketli ve bol kazançlı günler dileriz.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER