Özcoşar ;”15 Temmuz Gecesi Milleti İçin Gözlerini Kırpmadan Hayatlarını Feda Eden Kahramanlarını Asla Unutulmayacaz”

MAÜ Rektörü İbrahim Özcoşar’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Özcoşar ;”15 Temmuz Gecesi Milleti İçin Gözlerini Kırpmadan Hayatlarını Feda Eden Kahramanlarını Asla  Unutulmayacaz”

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, ülkemizin ve milletimizin iradesine, bağımsızlığına ve geleceğine kasteden taşeron örgütün imza attığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünü münasebeti dolayısıyla  bir mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Özcoşar yayınladığı mesajında;

“Ülkemizin ve milletimizin iradesine, bağımsızlığına ve geleceğine kasteden taşeron örgütün imza attığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünü idrak ediyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi, 2012 yılındaki yargı darbesi ile başlayan, 17-25 Aralık komplosuyla devam eden ihanetler zincirinin son halkasıdır. 15 Temmuz darbe girişimi, daha öncekilerden farklı olarak sadece yönetimi değil toplumun tamamını ele geçirmeyi amaçlayan bir teşebbüstür. Hiçbir darbe veya darbe teşebbüsü sırasında hedef alınmayan TBMM’nin hedef alınma sebebi de budur. Hainlerin o gece yaptıkları bütün planlar, bütün stratejiler, bu ülkenin geleceğini karartmak, millet iradesine pranga vurmak ve toplumu tamamen eline geçirerek istediği şekilde yönetmek üzerine tasarlanmıştı. Ama onlar, Allah’ın da bir hesabı olduğunu unutmuşlardı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkesine, iradesine, bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkan ve iradesine vurulmak istenen zincirleri kıran milletimiz karanlık odakların tüm planlarını bozdu. Darbe girişiminin ilk anlarından itibaren milletimiz, tüm farklılıklarını bir tarafa bırakarak, darbecilere karşı yekvücut oldu. Yakın tarihimizin en büyük ihaneti, milletimizin kararlılığı sayesinde akim kaldı.

15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece, milletimiz her kesimden insanıyla milli iradeye ve demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya örnek olacak şekilde gösterdi. Mehmet Akif’in “siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın” dizeleri, yazıldıktan yaklaşık bir asır sonra gerçek oldu. Bütün dünyaya örnek olacak şekilde darbenin karşısında duran ve kanlı darbe girişimini engelleyen bu millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. 15 Temmuz ihaneti ve milletimizin bu ihanete verdiği cevap, bizim için nesilden nesile aktarılması gereken kutlu bir emanettir.” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz gecesi milleti için gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden kahramanların asla  unutulmayacağını vurgulayan Özcoşar,

 

 

“15 Temmuz 2016 gecesi şehit olan 251 kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır dilerken, o gece yaralananlardan tedavisi devam edenlere de acil şifalar diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 18:29

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER