Miroğlu; ''Elektrik Sorunu Yarın Bakanlar Kurulunda Görüşülecek''

Ak Parti MKYK Üyesi ve Mardin eski Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin ovasında yaşanan elektrik kesintisi sorununun yarın bakanlar kurulunda görüşüleceği müjdesini verdi.

Miroğlu; ''Elektrik Sorunu Yarın Bakanlar Kurulunda Görüşülecek''

Miroğlu konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, ''Kızıltepe başta olmak üzere, ciddi bir sulama/elektrik sorunu yaşanıyor. Bugün MKYK’da meseleyi Sayın cumhurbaşkanımızla paylaştım, yarın bakanlar kurulunda görüşülecek' bilgisini paylaşarak şu ifadelere yer verdi;

 

Değerli Mardinli hemşehrilerim,

İkinci ürün ekimi sürecinde çeşitli sebepler ve zorluklar nedeniyle Kızıltepe Ovasına, Derik ve Artuklu’nun bazı mahallerine düzenli elektrik verilmediğinden, çiftçilerimiz ekim zamanının epey daralmış olmasına rağmen, ürününü ekememiş, konutlardaki elektrik ve su kesintisi büyük mağduriyetlere yol açmış ve yurttaşlarımız, sorunun çözümü için iki aydır umutlu ama biraz da tedirgin bir beklenti içine girmişlerdir.

 

8 Haziran’da Cumhurbaşkanımızla MKYK toplantımızda konuyu görüşmüş ve bu çerçevede vekillerimizin il başkanımızın  ve ziraat odası başkanlarımızın da katıldığı bir toplantıyı Tarım Bakanlığında yapmış, bu toplantıda kısa, orta ve uzun vadede hayata geçmesi mümkün olan çözüm önerilerinde bir mutabakat sağlamıştık.

 

Sonrasında da hem Tarım Bakanımız hem Enerji Bakanımızla bir araya geldik.

 

Kanaatimce çözüm için büyük oranda bir ortaklaşma sağladık.

 

Bu çözüm önerilerimizi bugün Cumhurbaşkanımıza yazılmış bir rica mektubu ve bir dosyayla beraber takdim edip, destek talep ettik.

 

Konu yarın bakanlar kurulunda görüşülecek.

 

İnşallah Cumhurbaşkanımızın tensip ve talimatları doğrultusunda, artık yakıcı hale gelmiş , ve pandemi sürecinde de doğrudan halk sağlığını tehdit eden bu soruna bir çözüm yolu bulunur.

Aklıselimin egemen olacağına inanıyor, gelişmeleri çiftçilerimizle paylaşmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

Saygılarımızla

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 09:46

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER