banner113

LGS birincisinden Vali Demirtaş’a ve Milli Eğitim Müdürü Demir'e Ziyaret

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Milli Eğitim Müdürü Murat Demir , LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan Robin Çiya Özkan’ı makamında kabul etti.

LGS birincisinden Vali Demirtaş’a ve Milli Eğitim Müdürü Demir'e Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı LGS sonuçlarına göre soruların tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puanla Türkiye birincisi Robin Çiya Özkan Vali Demirtaş’ı ziyaret etti.

Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Robin Çiya Özkan’a ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, babası Ercan Özkan ve kardeşleri eşlik etti.

Vali Demirtaş, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri sınav sorularında 20’şer soruya, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabacı Dil sınav sorularından 10’ar soruya doğru cevap veren Özkan’ı tebrik etti.

Öğrencilere her zaman desteklerinin devam edeceğini belirten Vali Demirtaş;

‘’ Bu sene Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak sınav öncesinde öğrencilerimize ücretsiz bir şekilde deneme sınavları gerçekleştirdik. Tüm öğrencilerimizin en iyi şartlarda ve koşullarda yetişip eğitimlerini sürdürmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Başarı gösteren tüm evlatlarımızın vatanına ve milletine hayırlı bir birey olmalarını diliyorum. Mardin’den birinci olan Robin kardeşimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum’’ diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR; Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS ), Türkiye birincilerinden olan öğrencimiz Robin Çiya ÖZKAN ile öğrencimizin okul müdürü ve ailesini makamında ağırlayarak tebrik etti.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR ile birlikte valilik makamına geçen öğrencimiz, Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ tarafından tebrik edildi.

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Öğretmenlerimiz ve öğrencimizin ailesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER