Yanbaz: Biz Ayrıştıran Değil, Birleştiren Sendikayız

Mardin İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kimseyi dini, dili, mezhebi, etnik kökeni nedeniyle ötekileştirmiyoruz. Biz ayrıştıran değil, birleştiren sendikayız” dedi.

Yanbaz: Biz Ayrıştıran Değil, Birleştiren Sendikayız

Büro Memur-Sen Mardin İl Divan Toplantısı yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı. Toplantıda sendikal çalışmalar, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri ele alındı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Mardin’de Büro Memur-Sen’i zirveye taşıyan şube başkanı, şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilere teşekkür etti. Mardin’i farklı dinlerin ve renklerin birleştiği şehir olarak niteleyen Genel Başkan Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak kurulduğumuz günden itibaren amacımız kamu görevlilerimizin haklarını en iyi konuma getirmek, ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini korumak oldu. Kimseyi dininden, dilinden, etnik kökeninden, mezhebinden dolayı ayrıştırmıyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımızda ötekileştirmek yoktur, birleştirmek vardır. Ülkemizin doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde Büro Memur-Sen vardır ve bayrağı zirvede dalgalanmaktadır. Bunun için Büro Memur-Sen güçlü ve genel yetkili sendikadır” dedi.

Hak ve adalet için mücadele etmeye, mazlumlara ve mağdurlara umut olmaya devam edeceklerini vurgulayan Yanbaz, “Büro Memur-Sen ülkesi için, milleti için, Müslümanlar için, İslam Alemi için taşın altına sadece elini değil tüm bedenini koyan sendikadır. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminde göndük. Darbe girişiminin ilk anından itibaren meydanlara indik ve göğsümüzü tanklara siper ettik. Hainleri, kalleşleri sindirdik. Çok şükür ülkemizi ve milletimizi kurtardık. Bundan sonra da milletimizin ve ülkemizin yanında yer almaya devam edeceğiz. Sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara ve mağdurlara umut olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın ardından Mardin Şube Başkanı Unat da bir konuşma yaparak şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.


Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 08:13

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER