Kesintilerin sebebi aşırı tüketim

Dicle Elektrik AŞ Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, DEDAŞ olarak hizmet verdikleri 6 kentte tüketilen elektriğin Türkiye ortalamasının 2.2 katı olduğuna belirterek, aşırı tüketim ve borcunu ödememekte ısrarcı olan abonelerin yapılan kesintilerde pay sahibi olduğunu söyledi.

Kesintilerin sebebi aşırı tüketim
Dicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ve yaşanan toplumsal olaylarla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

“Kampanyalarımız beklenen ilgiyi görmedi”

Açıklamada son günlerde yaşanan kesintilere değinen Üstün, özelleştirme sonrası geride bırakılan bir yıl içerisinde, gerek geçmiş gerekse güncel borçlarla ilgili olarak defalarca kampanya düzenlemelerine rağmen aboneler tarafından beklenen ilgiyi görmediklerinden yakındı.

Üstün, “DEDAŞ olarak bölgeye daha kaliteli hizmet vermek amacıyla birçok kampanya düzenledik. Farklı abone çeşitlerine göre avantajlı kampanyalarımız ilgi görüyor. Fakat bazı bölgelerde ödeme alışkanlığı henüz oluşmuş değil. Bölgeye daha kaliteli hizmet verebilmemiz için harcanan elektriğin karşılığının ödenmesi gerekiyor. Tüketilen enerjinin karşılığının verilmesi halinde sürdürülebilir bir noktaya geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özelleştirme sonrası 97 milyon TL yatırım

Bugün için elektrik kesintilerinin sebebinin aşırı tüketim ve borcunu ödemeyen abonelerin etkisinin çok olduğuna vurgu yapan Üstün, borcunu ödemeyen abonelerin elektriğinin kesildiğini söyledi.

Üstün,  “Harcanan enerjinin karşılığının alınmaması halinde bundan sonraki süreçte de kesintiler kaçınılmaz olacak. Özelleştirme sonrası bölgeye 97 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bunun yanında yapılan kesintilerin de bir kısmının arıza ve bakım çalışmaları için yapılan planlı kesintiler olduğunu da belirtmek isterim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 09:44

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER