İl Başkanı Uncu, Bu Çok Açık Bir Sabotajdır

Ak Parti Mardin İl Başkanı Av. Bahattin Uncu Diyarbakır HDP mitinginde yaşanan üzücü olaya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Uncu, Bu Çok Açık Bir Sabotajdır

Ak Parti İl Başkanı Bahattin Uncu HDP mitinginde yaşanan olayın çok kritik bir süreçte cereyan ettiğini belirterek, açıklamalarında;

Diyarbakır'da HDP miting alanında yaşanan üzücü olayda iki vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve birçok vatandaşımız yaralanmıştır. Bu vahim olayı tekrar kınıyor, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Seçimin arefesinde yaşanan bu olay bizi derinden üzmüştür.


Kimler olduğunu hepimizin tahmin ettiği üst akıl  ve yönlendirdiği emrindeki provakatörlerince  yapıldığı çok açık bu olayı ve faillerini  şiddetle kınıyoruz. Bu çok açık bir sabotajdır. Bu kirli eller bulunacak ve gerekli hesaplar sorulacaktır. Bu üst akıl bilsin ki bildik yöntemler bu halkı yıldıramadığı gibi bundan sonrada  yıldıramayacaktır. Ayrıca bu olaydan hiç kimsenin oy devşirme hesabı  yapmadan gerçek faillere tepkisini koyması, sağduyu ile hareket ederek birlik ve beraberlik iradesini ortaya koymasını bekliyoruz.

Seçim sürecini hiç kimsenin gölgelemeye gücü yetmeyecektir. Bütün halkımızı bu olaya tepki için en üst seviyede seçime katılmaya, hiçbir baskıya boyun eğmeden gönlündeki  tercihi  sandığa yansıtmaya ve seçim sonucuna saygı göstermeye davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 09:15

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER