Midyat Belediyesi, engellilere tekerlekli sandalye dağıttı

Midyat Belediyesi tarafından dezavantajlı vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve engelleri aşmak amacıyla tekerlekli sandalye, dağıtımları devam ediyor.

Midyat Belediyesi, engellilere tekerlekli sandalye dağıttı

Belediye Başkanlığı önünde düzenlenen törende, 9 engelli vatandaşa tekerlekli sandalyeleri verildi. Böylelikle toplamda 70 adet manuel tekerlekli sandalye sahiplerini bulmuş oldu.
Belediye Başkanı Veysi Şahin, Sosyal Yardım ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda belirlenen dezavantajlı kişilere tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldığını kaydederek, Belediye olarak her zaman dezavantajlı vatandaşlarımızın yanında olduklarını söyledi.
Belediye Başkanı Veysi Şahin, tekerlekli sandalyeleri teslim ederken, dezavantajlı vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Taleplerin yerine getirilmesi için yetkili birimlere talimat vererek Ramazan Ayı’nın hayırlı bereketli olmasını diledi.
Midyat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Onur ise yaptığı açıklamada,  “Belediye Başkanı Veysi Şahin'in talimatı ile bugün 9 engelli kardeşimize tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştirdik. Bugün itibari ile 70 sandalye dağıtmış olacağız.” Dedi.
Tekerlekli engelli aracını alan İdris Dinç ise, “Bizlere bu engelli araçlarını verdikleri için Allah onlardan razı olsun. İşimizi görüyor çok teşekkür ederiz.”
Annesi için tekerlekli sandalye alan Nevzat Ak’ta, “Annem yaşlı ve yatalaktır. Bende anneme aldım. Hasta haneye götürüp getirmek için aldım. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun”  dedi.
Engelli aracı alanlar daha sonra, Başkan Şahin’e teşekkür ettiler.
Tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Belediye Başkan yardımcıları Abdurrahim Çelik, Masum Cengiz, Ali Alptekin, Özel Kalem Müdürü Halil Polat, Belediye personeli ile engelliler ve aileleri katıldı.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER