Mardin’de Stratejik Plan Halkla Birlikte Yönetilecek

Kentin iç ve dış paydaşları stratejik plan için toplandı

Mardin’de Stratejik Plan Halkla Birlikte Yönetilecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentin 5 yıllık stratejik planı için kentteki bütün iç ve dış paydaşlarla toplantı gerçekleştirdi.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 2015-2019 Stratejik Plan Çalışmaları kapsamında Büyükşehir belediyesinin meclis toplantı salonunda kentin tüm iç ve dış paydaşlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek ile Genel Sekreter Yardımcısı ve Stratejik Plan Oluşturma Komisyonu’nu başkanlığını yapan Mustafa İmrak ile Büyükşehir belediyesinin tüm daire başkanları katıldı. Kentin 5 yıllık stratejik planı için davet edilen kentin Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Odaları, Dernekler, din alimleri ve çok sayıda örgütlü kurumlar toplantıda yer aldı. Toplantıda, bütçede katılımcılık, yönetimde katılımcılık, mecliste katılımcılık ve stratejik plan oluşturmada katılımcılık başlıkları altında bütün bileşenlerin görüşlerine başvuruldu.

 

Toplantının açılışını yapan Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek, 5 yıllık stratejik planı halkla birlikte yönetmek istediklerini söyleyerek, “Mardin çok farklı bir kültürel yapıya sahiptir. Bu nedenle çok dilli, çok kültürlü, çok dinli projeler ortaya çıkacaktır. Çünkü her kültürel farklılık kendi kültür yaşamına göre bazı projeler içerisine girerek, kentin şekillenmesini isteyecektir. Kentimiz sadece Artuklu ile sınırlı değil. Bütün ilçeler dahil plan ve projeler getirilirse çok daha bütünlüklü olur. Kent bütünlüklü olarak düşünülmesini istiyoruz” dedi.

 

Daha sonra strajik plana ilişkin görüş ve önerilerini dile getiren kentin örgütlü yapıları, ilk kez belediyede kayda alındıklarını ve fikirlerine ve görüşlerine başvurulduklarını dile getirerek, bunun bir ilk olduğunu dile getirdi. Kentin örgütlü yapıları adına söz alan temsilciler, stratejik plana dahil olunması amacıyla görüş ve önerilerini tek tek belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 09:50

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER