Köstebek Yuvasına Dönen Yollar Onarılıyor

– Mardin Büyükşehir Belediyesi, adeta köstebek yuvasına dönen kırsal mahalle yollarında yama ve onarım yapıyor.

Köstebek Yuvasına Dönen Yollar Onarılıyor

Çalışmaları yerinde denetleyen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, kullanılamaz hale gelen yollarda onarım ve yama çalışmaları yaptıklarını söyleyerek, bu tür mağduriyetlerin giderilmesinin halkın en doğal hakkı olduğunu dile getirdi.

 

Yıllardır ihmal edilen köy yolları Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesine alınmasından sonra belediye ekipleri, adeta harabeye dönen yollarda yama ve onarım yapıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bütün yetersizliklere rağmen köylülerin en doğal hakkı olan yollarda çalışma başlattı. Mardin’in Derik ilçesine bağlı Çadırlı Mahallesi’nin tarihi İpek Yolu’na bağlantısını sağlayan yolda asfalt çalışması yapılıyor.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, Çadırlı Mahallesi’nde yol yapım ve onarım çalışmalarını denetledi. Yaklaşık olarak 4 kilometrelik yolda yapılan çalışmaları inceleyen Akyol, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nevzat Aydın’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Akyol, daha sonra belediye işçileriyle tek tek ilgilendi. Yol güzergahı boyunca 3 ayrı noktada yapılan çalışmaları ziyaret eden Akyol, işçilerle yakından ilgilenerek, çalışmaların daha da hızlandırılmasını istedi.

 

Akyol, burada işçilere yaptığı konuşmada, işçilerin yoğun bir emek harcadığına vurgu yaparak,  “Halkımız en doğal hakkı olan yollarının yapılması için çalışmalar yapıyoruz. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Bu yüzden elimizden gelen çabayı en iyi şekilde yapmalıyız. Bu yollardan artık araçlar geçemez duruma geldi. Bu tür mağduriyetlerin giderilmesi halkımızın en doğal hakkıdır” dedi.

 

Akyol, daha sonra bir süre işçilerin çalışmalarını gözlemledikten sonra, çalışma alanından ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 17:52

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER