İş Dünyası Ve Stk’ların Etkin İsimleri Kobi’ler İçin Mardin’de Buluşuyor!

TÜRKONFED, Visa ve UNDP işbirliğiyle, 27 bankanın desteğiyle yürütülen İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nin 5. eğitimi Mardin’de gerçekleştirilecek

İş Dünyası Ve Stk’ların Etkin İsimleri Kobi’ler İçin Mardin’de Buluşuyor!

Türkiye ekonomisine can veren KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak amacıyla TÜRKONFED, Visa ve UNDP iş birliği ve 27 bankanın desteğiyle hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum” Projesi’nin 5’inci eğitimi, DİCLESİFED ev sahipliğinde Mardin’de düzenlenecek.

2020 yılının bu ilk eğitimi için iş ve sivil toplum dünyasının önde gelen isimleri Mardin’e çıkarma yapacak. Eğitim kapsamında Hedefler İçin İş Dünyası Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı bir panel de düzenlenecek.

 

9 Ocak 2020 / Mardin Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde, 27 bankanın desteği ile hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nin 5’inci eğitimi Mardin’de gerçekleştirilecek. KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen proje ile 3 yılda 18 ilde 3 bin KOBİ’ye ulaşmak hedefleniyor.

 

Dicle Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DİCLESİFED) ev sahipliğinde 17-18 Ocak tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirilecek eğitimde finansal disiplini sağlamak için gereken bilgilerin yanısıra hızla gelişen ve dijitalleşen ticaret dünyasına adapte olmayı sağlayacak yöntemler Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından anlatılacak.

 

İşimi Yönetebiliyorum projesi kapsamında iş dünyası ve sivil toplumun etkin isimleri de Mardin’e adeta bir çıkarma yapacak. Eğitim Mardin Valisi Mustafa Yaman, UNDP Mukim Temsilci Vekili Claudio Tomasi, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, DİCLESİFED Kurucu Üyesi – Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdülnasır Duyan, Mardin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tutaşı ve DİCLESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Bilim’in açılış konuşmalarıyla başlayacak.

 

Hedefler için İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner de konuk konuşmacı olarak iş dünyasına seslenecek. Hedefler İçin İş Dünyası Platformu hakkında bilgi verecek olan Ümit Boyner, SKA’lar ve bu doğrultuda gerçekleştirilen iş birliği ile ortaklıklardan da bahsedecek.

 

Eğitim kapsamında, Hedefler İçin İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı “Aile Şirketleri ve Kurumsallaşma” temalı bir panel düzenlenecek. Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın moderatörlüğünü yapacağı panelde Sun Tekstil Kurucu Ortağı Şükrü Ünlütürk, DİMES CEO’su Ozan Diren, Turcas Petrol CEO’su Batu Aksoy ile Eczacıbaşı Holding İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörü Emre Eczacıbaşı katılımcılara aile şirketlerin kurumsallaşma ve markalaşma süreçlerinde yaşadıkları tecrübeleri aktaracak.

 

*******************EDİTÖRE NOT******************

 

Hedefler İçin İş Dünyası Platformu Hakkında: Sürdürülebilir bir kalkınma için toplumdaki tüm oyunculara iş düştüğü anlayışıyla harekete geçen TÜRKONFED, TÜSİAD ve UNDP işbirliği ile kurulan Hedefler İçin İş Dünyası Platformu, bu konuda dünyanın ‘özel sektör inisiyatifiyle hayata geçirilmiş ilk düşünce ve uygulama (Think Do Tank) platformudur. Özel sektör, kamu ve STK’ları, ‘sürdürülebilir kalkınma’ ortak paydasında buluşturmayı, özel sektöre kalkınmada nasıl bir çözüm ortağı olabileceğine ilişkin yol haritaları sunmayı amaçlayan platform, Birleşmiş Milletler’in yoksulluktan iklim değişikliğine, toplumsal cinsiyet eşitliğinden çevreye kadar 17 maddeden oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı temel almaktadır

 

İşimi Yönetebiliyorum Projesi Hakkında: . TÜRKONFED, Visa ve UNDP  işbirliğinde Türkiye’deki 27 bankanın desteğiyle 16 Nisan 2019 tarihinde hayata geçti. Projenin amacı KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak. 3 yılda 18 ilde 3 bin KOBİ’ye ulaşmak hedefleniyor.

Eğitim içeriği Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öğretim üyeleri tarafından iki temel noktaya odaklanarak geliştirildi. İlk modülde finansal disiplini sağlamak için gereken bilgiler veriliyor. İkinci modülde dijital dünyayı tanımak, hızla gelişen ve dijitalleşen ticaret dünyasına adapte olmayı sağlayacak yöntemler anlatılıyor. İçerikler Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon Merkezi Koordinatörlüğü’nde uzman öğretim üyeleri tarafından sunuluyor. Aynı zamanda interaktif bir tartışma ortamı ile katılımcıların kendi işleri ile ilgili pratik ve faydalı bilgiler almaları sağlanıyor. Uzman konuklar ile başarı hikayeleri derinlemesine inceleniyor ve katılımcıların kendi iş geliştirme planını yapmaları için fırsat sunuluyor.

 

Bilgi için:

İşimi Yönetebiliyorum Projesi-İletişim / Hande Yavuz / İletişim Sorumlusu- 0537 734 96 09 / [email protected] / www.turkonfed.org / [email protected]

İnsula İletişim / Merve Duysak 0549 667 10 02 / [email protected]

İnsula İletişim / Rukiye Tekdemir 0549 667 10 04 / [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 00:27

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER