Belediyeden çıkarılan işçiler tekrar işe alınmaya başlandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapan Hak-İş Mardin Şube Başkanı Eşref Cihan, Ahmet Türk döneminde işten çıkarılan 249 işçisinin tekrar alınmaya başlandığını açıkladı.

Belediyeden çıkarılan işçiler tekrar işe alınmaya başlandı.
 Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Mardin Şube Başkanı Eşref Cihan, HDP'li Ahmet Türk’ün Mardin Büyükşehir Belediyesinden çıkardığı işçilerin durumuna ilişkin açıklama yaptı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapan Cihan, “Bugün itibarıyla 13 şehit yakını tekrar işe başladı,  işten çıkartılan 249 işçisinin mağduriyetlerinin giderilmesi için de çalışmalara başlandı. Bu arkadaşlarımız belediyedeki ihtiyaç durumuna peyderpey tekrar işe alınacaklar.” dedi.

 

İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan HDP'li Ahmet Türk'ün yerine görevlendirilen Vali Mustafa Yaman'ı daha önce belediyede ziyaret ettiklerini hatırlatan Cihan, şunları söyledi:

 

“Ziyarette bize verilen bir söz vardı. Şehit yakınları en kısa sürede tekrar işe alınacaktı. Bugün itibarıyla 13 şehit yakını işbaşı yaptı. Bundan sonraki süreçte, aralarından sendika temsilcilerimizin de bulunduğu diğer işten çıkartılan arkadaşlarımız, ihtiyaç durumuna göre peyderpey tekrar işe alınacaklar. İnşallah şehrimiz bundan sonra hak ettiği hizmeti alacak.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 21:25

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER