Kızıltepe Kaymakamı Çam Göreve Başladı.

Geçtiğimiz günlerde Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevine atanan kaymakam Hüseyin Çam bugün makamına geçerek göreve başladı.

Kızıltepe Kaymakamı Çam Göreve Başladı.

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevine getirilen Kaymakamı Hüseyin Çam bugün Kızıltepe Hükümet Konağında bulunan kaymakamlık makamına gelerek yeni görevine başladı.

 

Tunceli ili Hozat ilçe Kaymakamlığı görevinden Kızıltepe ilçe kaymakamlığı görevine atanmasının ardından ilçeye gelen Kaymakam Hüseyin Çam, Hükümet Konağı girişinde İlçe protokolü tarafından karşılandı. Protokol üyeleri ile tek tek tokalaşarak tanışan yeni kaymakam Çam daha sonra makamına geçerek burada Daire müdürleri ile ilk görüşmesini yaparak ilçe hakkında ve kendi kurumları ile çalışmaları hakkında bilgi aldı. Çam, Kızıltepe’ye, Kızıltepe halkına hizmet etmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.

“En önemli yol gönüle yapılan yoldur”

Kaymakam Çam: "Kızıltepe'nin Türkiye'nin birçok ilinden daha büyük olduğuna vurgulayan Çam, " Bu hem dezavantaj hem de doğurduğu fırsatlar bağlamında çok büyük avantaj sağlayacak. Bütün kurumlarımızda bu fırsatı yakalayacağız. Vatandaşımıza dokunacağız. Önceden millet devlet için vardı şimdi devlet millet için var.  Büyüklerimizden aldığımız yetki ile ve sorumluluğumuzu bilerek vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunacağız. Acısında da halkımızın yanında olacağız, sevincinde de yanında olacağız" şeklinde konuştu.

"Hizmet adına buradayız."

Kaymakam Çam sözlerini şöyle sürdürdü: "Yollar ve köprüler yapabiliriz. Ancak gönüllere yol yapılmazsa yaptıklarımızın hiçbir anlamı olmaz. En önemli yol gönüle yapılan yoldur. Vatandaşa dokuna bilmek gönüle girebilmektir, öksüzün başını okşayabilmektir. Bizler şahsımızdan hariç devletin temsilcileri olarak devletin şefkatini, merhametini gerektiğinde ise gücünü göstermekten geri durmamalıyız. Hizmet adına buradayız. Hep birlikte en güzelini yapacağız. Gelmeden önce sayın bakanımızla da görüştüm (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu) talimatları 'en güzel hizmeti yapın, vatandaşımıza dokunun.'  Kaymakam Mehmet Yüzer'den aldığımız bayrağı o güzellikler ve hassasiyetle çok daha yükseğe bırakacağız. Kapımız her zaman açık olacak."

Basına ve haber alma özgürlüğüne de önem verdiğini anlatan Çam, Sosyal meydanında önemine dikkat çekerek, Kurumsal anlamda belli bir noktada olduklarını halkın bilgilenmesi anlamında bunu daha ileriye götüreceklerini belirterek,  “Vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğünü, hürriyetini en iyi şekilde kullanmalarını olanak sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

 

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevini yürüten Mehmet Yüzer’in İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanması nedeniyle bu makama Hozatlı Kaymakamlığı görevinde bulunan Kaymakam Hüseyin Çam Kızıltepe Kaymakamlığı görevine atanmıştı.

 

Hüseyin Çam Kimdir?

1984 Yılında Çorum’un Bayat İlçesinde dünyaya gelen Hüseyin ÇAM, İlköğretimini Bayat'ta, Orta öğretimini ise Çorum Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye bölümünü kazanmış, buradaki eğitimini 3,5 yılda bitirerek üstün başarı ile mezun olmuştur.

 Kaymakamlık Mesleğine 2008 yılında Adıyaman Kaymakam Adayı olarak başlamış, 2010-2011 yılları arasında A.B.D.'de University Of Soulth Carolina’da Public Manegemant And Leadership programını bitirerek 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlamıştır.

Niğde/Ulukışla ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Giresun/Piraziz ilçesi Kaymakamlığı, Artvin/Murgul Kaymakamlığı ardından; 30.11.2016 tarihinde Tunceli Hozat Kaymakamlığına atandı. 08.08.2019 tarihli 2019/268 nolu kararname ile Mardin Kızıltepe Kaymakamlığı görevine atandı.

2019 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından Yılın En Başaralı Mülki İdare Amirleri ödülüne; Hozat Kaymakamlığı döneminde tarım alanında Entegre Meyve Bahçeleri Projesi, Organik Nohut Üretim Projesi vb. yaptığı projeler ile eğitim alanında, sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı çalışmalar dolayısıyla layık görülen Kaymakam Çam, Şehit Kaymakam Ersin ATEŞ Üstün Hizmet Ödülünü İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU'nun elinden aldı.

Kaymakam Hüseyin ÇAM,  evli ve 3  çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 19:56

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER