Kızıltepe’de Acil Tıp Teknisyenleri Haftası Kutlandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri haftası nedeniyle Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde program düzenlendi.

Kızıltepe’de Acil Tıp Teknisyenleri Haftası Kutlandı
Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan Özel Damla mesleki ve teknik Anadolu Sağlık Meslek Lisesindeki programa Kızıltepe kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş, Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, Okul Öğretmenleri,  Öğrenciler ile velileri katıldı.
Programda Acil Tıp Teknisyenleri haftası nedeniyle günün anlam ve önemi hakkında şiir ve konuşmalar yapılırken, Acil Tıp Teknisyenleri Öğrencileri ise yaşanabilecek Trafik kazası i ile yemek yenildiği esnada boğaza tıkanan nesnenin nasıl çıkarılacağı ile ilgili uygulamalı tatbikat yapıldı.
Programda bir konuşma yapan ilçe kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Okullarda böyle etkinliklerin artması gerektiğini belirterek, okul idaresi ile öğretmenleri kutladı.
İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş ‘Topluma böyle duyarlı gençler kazandırmaya çalıştıkları için Özel Damla Kolejini tebrik etti.(Mehmet Aslan-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2015, 15:09

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER