Hasan Anuk Öğrencilerle Buluştu.

Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk Öğrencilerle Buluştu.

Hasan Anuk Öğrencilerle Buluştu.

Kızıltepe İstiklal Ortaokulu Kültür ve Edebiyat Kulübü “Aydınlarla Buluşma” etkinlikleri kapsamında, Trafik Haftası dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk’u konuk etti.

Okulun yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin önemli oranda katılım sağladıkları gözlendi. Büyük bir ilgiyle dinlenen Hasan Anuk, trafik kurallarına uymanın önemi, trafiğin yaşamımızdaki yeri, engelli hakları, engellilerin yaşadıkları sorunlar ve çözümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Söyleşide okulun öğrenci ve öğretmenleri tarafından yürütülen mavi kapak toplama kampanyası ile ilgili ayrıca bilgi verildi. Söz konusu kampanyanın önemine dikkat çekilerek bu girişimin örnek olması gerektiği ifade edildi.
Hasan Anuk’un açıklama ve bilgilendirmelerinden sonra öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Anuk; “Aranızda olmaktan son derece mutluyum. Geleceğimizin güvencesi ve aydınları olacak çocuklarımızın bu düşüncelerinden ve farkındalıklarından dolayı her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum.” dedi. Çocukların engelliler konusundaki davranışlarının büyüklere örnek olmasını temenni ettiğini ifade eden Anuk, okul yönetimine ve etkinlik organizasyonunda emeği geçen Türkçe Öğretmeni Metin Aydın ile Matematik Öğretmeni Nazan İpekeşen’e çalışmalarından ötürü çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
İstiklal Ortaokulu Müdürü Mehmet Fatih Karaboğa ise amaçlarının engelliler konusunda öğrencilerde farkındalık oluşmasına katkı sunmak olduğunu, çünkü her insanın bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle Hasan Anuk’a katılımından ve çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.
Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 22:10

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER